Rubriky:

Reprezentace

Napravit reputaci, velí kapitán po výbuchu, který už si nároďák nemůže dovolit

1. června 2018 16:14 - St. Pölten

Šlo sice jen o přátelský zápas, nicméně do světa se rozletěl ostudný výsledek. Čeští fotbalisté prohráli na kempu v Rakousku s Austrálií 0:4, což je pro ně vůbec nejtěžší porážka v samostatné éře od rozdělení federace. „V Lize národů nebo pak v kvalifikaci si něco takového nemůžeme dovolit,“ kroutí hlavou kapitán národního týmu Vladimír Darida. Přeje si, aby se reprezentace ukázala aspoň ve středečním duelu s Nigérií.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Prvních 20 minut na debakl nevypadalo. Co se pak stalo?

Přesně tak. Výsledek neodpovídá předvedené hře. Také jsme měli hodně šancí a mohli dát tři čtyři góly. Jenom škoda, že jsme dostali laciné branky a vepředu své šance nevyužili.

Utrpěli jste nejvyšší prohru české reprezentace. Není paradox, že právě od Austrálie, když jste v posledních letech hráli se Španělskem, Německem, Uruguayí...?

Proč zrovna od Austrálie? Asi proto, že jsme za nepříznivého stavu hru ještě více otevřeli, což jim vyhovovalo. Navíc přišly individuální chyby. Naštěstí šlo jen o přátelák. Tohle si pak v Lize národů nebo kvalifikaci nemůžeme dovolit.

Jak těžké bude vzpamatovat se do středy?

Podíváme se na video. vezmeme si z utkání pozitivní věci a ve středu do toho dáme vše, abychom si napravili reputaci.

Potvrdil se rozdíl, že Australané se na rozdíl od vás připravují na mistrovství světa?

Když se podíváme na předvedenou hru, tak zápas byl jen o tom, že oni vstřelili branky a my šance nedali.

Nebylo přesto cítit, že soupeř měl delší přípravu a jeho hráči jsou lépe připravení?

Nemyslím si, že by byli nějak extra nachystaní. Nám prostě chybělo štěstí. Také jsme branky mohli vstřelit.

Nehrálo také roli, že už se spoluhráči vidí na dovolené?

Teď ne. Co jsme měli volno, tak jsme plnili individuální plány. V kondici problém nebyl. Oni hrají o nominaci na MS, takže byli nahecovaní. Ale my také byli připravení, jen škoda zahozených šancí.

dos (St. Pölten), Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.