Rubriky:

Reprezentace

Brückner přemáhal dojetí: Na stará kolena jsem už trochu citlivý

11. června 2018 19:46 - Praha

Když si měl v dubnu přijet do Prahy pro hlavní cenu od Českého klubu fair play za celoživotní postoj, z rodinných důvodů se musel omluvit. Rozlučku Tomáše Rosického už si ovšem o víkendu na Letné ujít nenechal, a tak legendární kouč Karel Brückner znovu usedl na lavičku fotbalové reprezentace. „Měli jsme k sobě nádherný vztah, dál nejde nic popisovat,“ konstatoval trenérský doyen, který musel přemáhat velké dojetí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak jste Rosického benefici prožíval?

Ťali jste do živého... Konec byl dost smutný, když dává sbohem takový hráč. Prožíval jsem ho s ním nostalgicky. Na stará kolena jsem už dost citlivý.

Nezkazil vám náladu ani prudký liják, kvůli němuž se začalo o hodinu později?

I přes počasí byl zápas nádherný. U nás v Olomouci naposledy pršelo loni v říjnu, tak jsem se na déšť těšil. Během lijáku jsem však měl obavy, aby akce neskončila fiaskem. Že se odkopou čtyři penalty a půjdeme domů... Nejdřív se mi zdálo hlediště poloprázdné, pak bylo najednou plno. Diváci vytvořili skvělou atmosféru. Podobné momenty jsem si prožil u národního mužstva, moc jsem si všechno užil.

Jak budete na Rosického vzpomínat?

Řeknu jenom jedno. Tomáš byl výjimečný hráč, který řešil výjimečným způsobem výjimečné situace.

Také si jistě kladete otázku, kam až mohl v kariéře dojít, kdyby ho věčně nesrážela kalvárie zranění...

Tomášova tělesná konstituce a muskulatura je daná. Vyplývá z ní také, jaký originální hrál fotbal. Třeba Jenda Kollerů se zase prosazuje svým způsobem. Rosa měl k velké smůle zranění až příliš mnoho. Přitom rehabilitaci se věnoval nejlíp, co znám, ale někdy to pak už na vrcholový sport úplně nestačilo.

Vybavíte si zápas, který pod vaším vedením odehrál v reprezentaci nejlépe?

Kdybych dostal otázku, kdy hrál špatně, tak se mi odpovídá líp. Mně se totiž obecně vybaví spíše zápasy, které jsme zkonili. Řecko, Ghana, Turecko. Utkání, která jsem vyhrál, mě ve snu nestraší.

Nebyl by z Tomáše dobrý trenér?

Trenérství je těžká práce. Když s bývalými reprezentanty mluvím, zajímají se o ni jen výjimky. Trénování je moc neláká.

dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.