Ibrahimovic dostal od Milána svolení nadále trénovat s Hammarby

22. dubna 2020 11:59 - Stockholm/Praha

Švédský fotbalový útočník Zlatan Ibrahimovic dostal od svého zaměstnavatele AC Milán svolení nadále pokračovat ve společných trénincích se stockholmským celkem Hammarby. Podle deníku Gazzetta dello Sport argumentují "Rossoneri" tím, že ve Švédsku má hvězdný hráč díky mírnějším opatřením v boji s koronavirem lepší podmínky k tréninku.

 

Philip O'connor, Reuters

Ibrahimovic do Švédska přicestoval v polovině března, poté co byla kvůli rozšíření nemoci covid-19 přerušena italská liga. Pro trénink si zvolil stockholmský klub Hammarby, kde k nelibosti fanoušků rodného Malmö v listopadu koupil téměř čtvrtinový podíl. Ve Švédsku mohou týmy trénovat společně, neboť zakázána jsou shromáždění až nad 50 lidí.

Osmatřicetiletý Ibrahimovic stačil od prosincového návratu do AC Milán odehrát deset soutěžních zápasů a vstřelit čtyři branky. Podle spekulací ale po změnách ve vedení klubu v příští sezoně v Miláně pokračovat nebude.

Mám 300 milionů a ostrov... Kdo promluví, toho zabiju, vyhrožoval Ibrahimovic

Vzhledem ke svým vazbám na Itálii, kde hrál také za Inter Milán a Juventus Turín, založil Ibrahimovic po rozšíření nákazy online sbírku na pomoc nemocnicím na severu Itálie, do níž sám přispěl částkou 100.000 eur (2,7 milionu korun).

V Itálii si nemoc covid-19 vyžádala přes 24.500 tisíc lidských životů, ve Švédsku více než 1700.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: