Jankulovski dostal od lékařů svolení, aby pokračoval v kariéře

29. září 2011 15:17 - MILÁN

Fotbalista Marek Jankulovski ve středu úspěšně prošel prohlídkou s operovaným kolenem u lékařů AC Milán, kde do léta působil. Po kontrole dostal definitivní svolení, že může dál pokračovat v kariéře, kterou v březnu přerušilo zranění. Jankulovski se podle svých slov brzy rozhodne, jestli se vrátí do české ligy a Baníku Ostrava.

 

Michaela Říhová, Právo

"Už delší dobu jsem se s kolenem cítil dobře, doktoři to teď jen potvrdili. Za to jsem rád, že to tak dopadlo," uvedl Jankulovski. V Miláně sledoval také duel Ligy mistrů mezi domácím AC a Plzní, v němž jeho bývalý klub, kde hrál šest let, zvítězil 2:0.

Čtyřiatřicetiletý zadák ještě definitivně neřekl, kdy a zda vůbec se připojí k ostravskému týmu. Nejprve si chce ještě ověřit, jak jeho operované koleno obstojí v plné zátěži, kterou zatím nepodstoupil.

"Až ta plná zátěž ukáže co a jak. Ale ze všeho mám dobrý pocit," řekl Jankulovski, který se dnes vrací zpět do Česka a s Baníkem by měl začít zostra trénovat.

V dohledné době Jankulovski, který předloni ukončil reprezentační kariéru, oznámí, jaké jsou jeho další plány. "Nemůžu čekat pořád, velmi brzy všechno řeknu," podotkl s úsměvem Jankulovski. O tom, že se zřejmě objeví po 11 letech znovu v Baníku, svědčí i jeho výrok o tom, že má do fotbalu velkou chuť.

Malura: Byla by to velká vzpruha

Posilu formátu Jankulovského by na Bazalech uvítali s otevřenou náručí. "Byla by to obrovská vzpruha, ale definitivní rozhodnutí jsme od něj zatím neslyšeli. Musíme si počkat, jak se rozhodne a zda vůbec bude chtít ještě hrát fotbal," řekl dnes ostravský trenér Pavel Malura.

Ostravský odchovanec a bývalá dlouholetá opora národního týmu s Baníkem v minulém týdnu absolvovala několik zahřívacích tréninků. Po půlroční pauze Jankulovski znovu začal teprve kopat míče. "Nepouštěli jsme se do žádných větší akcí, zkoušeli jsme jen nějaké kombinace, nebyla tam žádná hra. Samozřejmě, když někdo hraje šest let za AC Milán, je poznat, že ho poslouchá balon, dovede dát přihrávku. Kvalita je nesporná," uvedl Malura.

I kdyby se Jankulovski rozhodl po šesti měsících od operace kolena pro výpomoc Baníku, Malura mírní přehnaná očekávání. "Půl roku nehrál. Nikdo nemůže čekat, že přijde, obuje si kopačky a bude hned nejlepší. Ale pochopitelně by to pro mužstvo byla obrovská vzpruha," dodal Malura.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..