Lazio Řím - Sampdoria 1:0Barák v italské lize přihrál na gól, Hellas remizoval v Janově

Řím

Český fotbalista Antonín Barák z Hellasu Verona si připsal asistenci v zápase 23. kola italské ligy na stadionu FC Janov, ale hosté přišli o výhru brankou z nastavení a remizovali 2:2. Lazio Řím porazilo Sampdorii Janov se střídajícím reprezentantem Jakubem Janktem 1:0 a poskočilo na čtvrté místo neúplné tabulky. Domácí vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů Serie A.

Český záložník Antonín Barák z Hellasu Verona a jeho radost v italské lize. Ilustrační foto.

Barák, který v minulém kole pomohl gólem k vítězství 2:1 nad Parmou, v 17. minutě přihrávkou z pravé strany našel před brankou Ivana Iliče a ten se z voleje trefil k tyči.

Janovský tým ve 49. minutě vyrovnal zásluhou čerstvého náhradníka Eldora Šomurodova, ale pak opět převzal iniciativu Hellas. Kevin Lasagna trefil tyčku a Barák zamířil o kousek vedle. Po hodině hry už hostům vrátil vedení Davide Faraoni z dorážky.

Domácí srovnali z prakticky poslední akce, když ve čtvrté minutě nastavení Milan Badelj po rohu odražený míč napálil do branky. Hellas je v tabulce osmý, FC Janov v lize neprohrál posedmé za sebou a patří mu jedenáctá příčka.

Jediný gól na římském Stadio Olimpico vstřelil ve 24. minutě Luis Alberto po přihrávce Sergeje Milinkoviče-Saviče. Záložník Jankto naskočil na druhý poločas. Po hodině hry se dostal do zakončení a z těžké pozice minul odkrytou branku. Lazio mělo řadu dalších šancí, ale pojistku nepřidalo. Sampdoria zůstala desátá.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:
Lazio Řím - Sampdoria Janov 1:0 (24. Alberto)
FC Janov - Hellas Verona 2:2 (48. Šomurodov, 90.+4. Badelj - 17. Ilič, 61. Faraoni)
Sassuolo - Boloňa 1:1 (52. Caputo - 17. Soriano)