Živě

Balotelliho chování nezná mezí. Je to začarovaný kruh, tvrdí Mancini

26. září 2013 19:24 - Milán

Mario Balotelli si nezahraje ve třech zápasech Serie A. Od italského fotbalového svazu dostal trest za peprné výrazy, kterými počastoval hlavního rozhodčího po závěrečném hvizdu v nedělním utkání čtvrtého kola italské ligy proti Neapoli (1:2). "Mario se musí naučit ovládat svůj hněv," prohlásil italský trenér Roberto Mancini, který 23letého bouřliváka vedl v Manchesteru City a Interu Milán.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

SuperMario, jak se tomuto hráči s ghanskými kořeny přezdívá, je znám nejen svými fotbalovými výkony, ale také svou výbušnou až agresivní povahou. Na tréninku AC Milán se například popral se spoluhráčem, během angažmá v Manchesteru napadl právě Manciniho. „Mario nenaplní svůj potenciál, pokud se nenaučí ovládat svůj hněv. Říkal jsem mu to pořád, ale je to začarovaný kruh," řekl jasně 48letý kouč.

O Balotelliho nezvladatelném chování samozřejmě vědí i obránci, kteří se snaží Itala vyprovokovat. Tento recept použili i čeští obránci Michal Kadlec a Theo Gebre Selassie při kvalifikačním utkání, které na Letné skončilo 0:0. Balotelli se na nich "vyloučil" za čtyři minuty. „Všichni obránci na světě vědí, že ho stačí dvakrát, třikrát lehce zfaulovat a ztratí rozum," pravil italský stratég. „Snaží se ho jednoduše vyprovokovat, což se jim většinou povede," pokračoval Mancini.

Mancini: Allegri s Balotellim pracuje dobře

Bývalý kormidelník Citizens pochválil kouče AC Massimiliana Allegriho za to, jak s Balotellim pracuje. „Myslím, že Allegri dělá velmi dobrou práci. Není jednoduché Maria koučovat, protože když je zaslepený hněvem, tak vůbec nedělá to, co má," sdělil Mancini.

„Pokud je ale v pohodě, tak je schopen stoprocentně splnit vaše taktické pokyny," doplnil na závěr Mancini.

Ve středu AC Milán bez Balotelliho jen horkotěžko uhrál remízu 3:3 v Boloni, v 89. a 90. minutě odmítli druhou porážku během čtyř dnů Robinho a Abate. Na výhru čeká AC už tři zápasy.

Terčem dalšího rasistického útoku

V Neapoli mezitím začali prodávat trička urážející Balotelliho s nápisem "i odbarvený Balotelli bude pořád smrdět". Podle agentury ANSA jde o reakci fanoušků Neapole na hanlivé pokřiky, kterými je častovali milánští příznivci při nedělním ligovém utkání na San Siru.

Bývalý útočník Interu Milán a Manchesteru City, který sám má za sebou několik kontroverzních výstupů, není terčem rasistického útoku poprvé. V minulosti například Balotelliho uráželi fanoušci Juventusu pokřiky "černí Italové neexistují" a "když budeme skákat, Balotelli zemře".

vat, Sport.cz

Časová osa: Itálie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..