Rubriky:

Itálie

Fiorentina a Cagliari vyřadily Astoriho dres s číslem 13

6. března 2018 12:47 - Řím

Italské kluby Fiorentina a Cagliari na počest zesnulého fotbalisty Davide Astoriho vyřadily z užívání dres s číslem 13, který bývalý reprezentační obránce oblékal během angažmá v obou týmech. Astori v neděli náhle zemřel ve spánku ve 31 letech.

Video již není dostupné

sntv

Kapitán a stoper Fiorentiny byl v neděli nalezen mrtvý na hotelovém pokoji, kde pobýval s týmem před utkáním italské ligy v Udine. S největší pravděpodobností ho postihl infarkt, vyšetřovatelé ale zatím nevyloučili ani cizí zavinění.

Odchovanec AC Milán byl hráčem Cagliari v letech 2008 až 2016, pak přestoupil do Fiorentiny. V celku z Florencie už Astori sezonu předtím hostoval.

Kapitána Fiorentiny našli na hotelu mrtvého jeho spoluhráči. Ti byli překvapeni, že Astori nedorazil na týmovou snídani a nereaguje na hotelový telefon ani na klepání na dveře. Čtrnáctinásobný italský reprezentant po sobě zanechal ženu a dvouletou dceru. V neděli byl odložen kompletní program italské ligy.

Astoriho památku uctí také Evropská fotbalová unie UEFA a před zápasy fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy se bude na stadionech držet minuta ticha.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..