Bohemians - Celtic 1:0Klokani získali cenný skalp slavného klubu. Baník si zařádil, Dukla má pohár

Cenný skalp. Fotbalisté Bohemians Praha 1905 na sosutředění v Rakousku porazili Celtik Glasgow 1:0. Baník Ostrava zvítězil 6:0 nad Senicou a ukončil tak úspěšně svůj týdenní kroměřížský pobyt. Olomouc porazila slovenského mistra Trnavu 3:0. Dařilo se i dalším ligovým celkům. Teplice, Mladá Boleslav a Jablonec zaznamenaly vysoké výhry. Dukla získala Perleťový pohár v Žirovnici

Klokani se radují - zleva Martin Hašek a autor gólu Dominik Mašek.

Celtic byl proti Bohemians v úvodu lepší a trefil břevno. Ve 36. minutě nová posila Filip Hašek utekl po pravé straně, nahrál pod sebe Maškovi, který zařídil jediný gól utkání. Slavný skotský tým se sice snažil o vyrovnání, ale jistému gólu už za překonaným brankářem zabránil Šmíd.

Baník si poprvé v utkání vyzkoušel kvality brazilského útočníka Pedrinha. Urostlý forvard odehrál pětačtyřicet minut a dal o sobě výrazně vědět ve 34. minutě. Velmi šikovně se prokličkoval senickou obranou a dostal se do výborné pozice. Vypálil však nad.

„Je u nás krátce, navíc se hned zapojil do tréninku, takže je trošku v únavě. Chybí mu trochu jiskra, ale jedna brazilská jiskřička se tam objevila," usmívá se trenér Bohumil Páník s poukazem na šanci, do které se Brazilec dostal. Ostravský trenér dodává, že Pedrinho bude v přípravě s Baníkem pokračovat.

Dukla na poháru v Žirovnici porazila 2:0 reprezentaci Bahrajnu vedenou českým koučem Miroslavem Soukupem. Duel rozhodl v 75. minutě po chybě soupeře Djuranovič a v závěru po brejku pečetil vítězství Brandner. V dalším utkání pak Dukla porazila Jihlavu 2:0 a pohár získala.

Přípravná fotbalová utkání:
Rakousko: Bohemians Praha 1905 - Celtic Glasgow 1:0 (1:0)
Branka: 36. Mašek.
Bohemians - I. poločas: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Bartek - Reiter, Švec, F. Hašek, Vaníček - Mašek - Juliš.
II. poločas: Fryšták - Dostál, Bederka, Krch, Bartek - Záviška, Jindřišek, F. Hašek (88. Káš), Vodháněl - Nečas, Kabajev. Trenér: M. Hašek st.
Kroměříž: Baník Ostrava - Senica 6:0 (2:0)
Branky: 12. Šindelář, 44. Baroš, 52. Granečný, 63. Jirásek, 70. J. Šašinka, 83. Diop.
Baník - I. poločas: Budinský - Mešaninov, Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo, Kaloč, Hrubý, De Azevedo - Pedrinho, Baroš.
II. poločas: Lapeš - Pazdera, Pokorný, Stronati, Fleišman - Bolf, Kaloč, Jirásek, Granečný - J. Šašinka, Diop. Trenér: Páník.
Sigma Olomouc - Spartak Trnava 3:0 (1:0)
Branky: 43. a 58. Yunis, 86. Zahradníček.
Olomouc - I. poločas: Mandous - Sladký, Kotouč, Polom, Vepřek - Hála, Texl, Kalvach, Houska, Falta - Yunis.
II. poločas: Mandous - Surzyn, Štěrba, Kotouč, Vepřek - Zahradníček, Kalvach (60. Zmrzlý), Houska (60. Zlatohlávek), Moulis - Yunis (60. Spáčil), Manzia. Trenér: Jílek.
Rejšice: Mladá Boleslav - Sokolov 5:0 (3:0)
Branky: 30. a 44. Jánoš, 8. Komličenko, 59. Kateřiňák z pen., 67. Křapka.
Ml. Boleslav - I. poločas: Šeda - Pauschek, Takács, Hůlka, Fabián - Jánoš, Kateřiňák - Ladra, Vejr, Novák - Komličenko.
II. poločas: Šeda - Křapka, Chaluš, Král, Keresteš - Hubínek, Matějovský - Konaté, Kateřiňák (68. Provazník), Fabián (68. Novák) - Ladra (68. Dohnalík). Trenér: Weber.
Myslenice: MFK Karviná - Wisla Krakov 3:2 (1:0)
Branky: 8. Panák, 50. Budinský, 73. Šisler - 58. Kort z pen., 75. Imaz.
Karviná - I. poločas: Berkovec - Čolič, Janečka, Piroch, Tusjak - Šisler - Moravec, Panák, Suchan, Puchel - Wágner.
II. poločas: Ciupa - Čolič, Dreksa, Šisler, Tusjak - Smrž - Lingr, Budínský, Kalabiška, Letič - Ramírez. Trenér: Nádvorník.
Lokomotive Lipsko - Teplice 0:6 (0:3)
Branky: 13. Trubač, 27. Hora, 35. Červenka, 56. Luts, 85. Šup, 90. Čmovš.
Teplice: Diviš (46. Němeček) - Vondrášek, Král, Čmovš, Krob (60. Šimeček) - Ljevakovič (46. Žitný), Kučera (60. Soungole) - Trubač (46. Rezek), Hora (60. Kodeš), Luts (60. Diaz) - Červenka (60. Šup). Trenér: Šmejkal.
Písek: Příbram - Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 42. Černý z pen.
Příbram: Kočí - Nový, Kodr (46. Soldát), Tregler, Skácel (46. Nitrianský) - Hlúpik (63. Kilián), Květ, Grajciar (46. Slepička), Matoušek, Průcha - Fantiš. Trenér: Csaplár.
Neveklov: Jablonec - Vlašim 6:2 (3:0)
Branky: 55. a 60. Masopust, 7. Jovovič, 29. Trávník, 39. V. Kubista, 50. Doležal - 72. Kučera, 90. Fortelný.
Jablonec - I. poločas: Hrubý - Jankovič, Hovorka, Lischka, Hanousek - Acosta, V. Kubista, Trávník, Jovovič - Ikaunieks, Chramosta.
II. poločas: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Lischka - Hübschman - Masopust, Považanec, Kratochvíl, Jovovič - Doležal. Trenér: Rada.
Opava - Opole 3:2 (2:2)
Branky: 3. Zapalač, 27. Smola, 51. Jurečka - 21. Wodecki, 31. Niziolek.
Opava - I. poločas: Šrom - Simerský, Radič, Hrabina - Řezníček - Jurečka, Zavadil, Kuzmanovič, Zapalač - Smola, Juřena.
II. poločas: Šrom - Simerský, Svozil, Hrabina - Jursa - Janetzký, Zavadil, Kuzmanovič, Zapalač - Jurečka, Juřena. Trenér: Skuhravý.
Myjava: Slovácko - AS Trenčín 3:3 (1:0)
Branky: 40. Kubala, 73. Reinberk, 90. Hellebrand - 52. Mance, 65. Čatakovič, 67. Bukari.
Slovácko: Trmal (46. Nemrava) - Juroška (58. Šimko), Krejčí, Kadlec (46. Hofmann), Divíšek (46. Reinberk) - Rezek (26. Kohút), Daníček, Machalík (58. Janošek), Sadílek (46. Hellebrand), Petr (87. Tischler) - Kubala (76. Vasiljev). Trenér: Kordula.
Perleťový pohár v Žirovnici: Dukla Praha - Bahrajn 2:0 (0:0)
Branky: 75. Djuranovič, 87. Brandner.
Dukla: Czehowsky - Vopat, Ostojič, Šimek, Podaný - Hanousek, Kozel (63. Brejcha), Doumbia (46. Vlček) - Brandner, Djuranovič, Koval (63. Zubašivskij). Trenér: Drsek.
Dukla Praha - Jihlava 2:0 (2:0)
Branky: 22. Bezdička, 33. Holenda.
Dukla: Hruška - Preisler, Chlumecký, Bezpalec, Douděra - Tetour, Bilovský, Holík - Koreš, Holenda, Bezdička. Trenér: Drsek.
Jihlava - Bahrajn 0:3 (0:1) - pohár získala Dukla.