Rubriky:

1. liga

Holeňák: Kdybychom takto začali sezónu, mohli jsme hrát o titul

31. března 2008 14:38

Jedním z hrdinů utkání 23. kola Gambrinus ligy v Kladně byl liberecký fotbalista Miroslav Holeňák, který i přes tréninkové manko zaviněné virózou přišel na hřiště po hodině hry a vzápětí utkání rozhodl. Potvrdil tak skvělou libereckou bilanci sedmi jarních zápasů bez porážky. „Bylo by dobré ligu důstojně dohrát a pokusit se o evropský pohár zabojovat v Poháru ČMFS,“ řekl po zápase sváteční střelec Holeňák.

Hned po příchodu na hřiště v 60. minutě jste se uvedl zajímavou střelou a následnou brankou.

Už když jsem přišel na hřiště, tak jsem měl velkou šanci při své první střele, ta skončila dokonce na břevně. O to víc jsem rád, že ta druhá střela do brány spadla. Tomáš Janů na mě dobře nacentroval. Ten míč si mě našel sám a já jsem rád, že jsem gól vstřelil, protože jich obecně moc nedávám.

Vy jste spíše defenzivní fotbalista, na hřiště jste šel za stavu 1:1, měl jste to být přesto vy, kdo měl rozhodnout zápas?

Trenér má vždy takový záměr, aby hráč, kterého na hřiště pošle, dal gól. Já jsem na hřiště šel ale spíše s tím, abych hru uklidnil, což bylo potřeba. Najednou jsme se dostávali hodně pod tlak, ztráceli jsme míče. Ten gól byl spíše bonus navíc, jsem rád, že to vyšlo.

Referát z utkání Kladno - Liberec najdete ZDE:

Jaký byl důvod, že jste nenastoupil už v základu, ale střídal jste až po hodině hry?

Marodil jsem, nehrál jsem ani utkání s Olomoucí, kdy jsem měl čtyřicítky horečky. Celý týden jsem vlastně netrénoval, v pátek jsem dobral antibiotika. Včera jsem jen absolvoval lehčí předzápasový trénink a s trenéry jsem byl domluvený, že do hry kdyžtak nastoupím v průběhu zápasu.

Na jaře jste již posedmé neprohráli, čím to, že se vám narozdíl od té první části ligy v té druhé tak daří?

Určitě jsme v zimní přípravě poctivě a kvalitně potrénovali. Všichni jsme se uzdravili. Také jsme měli hodně štěstí, ale jenom štěstím se body získávat nedají. Potom se nám začalo dařit, možná nám pomohl zápas s Teplicemi, který jsme vyhráli.

Od příček zaručujících evropské poháry nejste nijak daleko, myslíte na to?

Ano, ve hře je ještě spousta zápasů, i tato možnost existuje. Bylo by dobré ligu důstojně dohrát a pokusit se o evropský pohár zabojovat v Poháru ČMFS, kde máme také velkou možnost. V žádném případě nechci podceňovat Třinec, ale věřím, že v našich silách je přes ně přejít. Potom bychom byli už v semifinále.

Říkali jste si se spoluhráči v kabině, že kdybyste takto hráli od začátku soutěže, dnes byste bojovali o titul?

To víte, že nás takové myšlenky napadají. Na druhou stranu jsme si uvědomovali, jak málo bodů jsme měli po podzimu, a jak jsme teď mohli bojovat o udržení. Kdybychom takto začali, mohli jsme hrát o titul.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..