Rubriky:

1. liga

Gól Petržely platit neměl, uznal šéf komise rozhodčích Tulinger. Paták ale nechyboval

10. dubna 2016 17:24 - Praha
(Aktualizováno: 10. dubna 2016 18:04)

Šéf komise rozhodčích Fotbalové asociace Miroslav Tulinger uznal, že gól Milana Petržely, kterým ve 24. kole fotbalové Synot ligy srovnával ve Zlíně na 1:1, platit neměl. Za viníka označil asistenta rozhodčího Radka Kotíka, který nesprávně informoval hlavního rozhodčího Michala Patáka. Vyloučení Róberta Matejova označil za správné.

 

Dalibor Glück, ČTK

Petržela se v 59. minutě protáhl až před branku a skóroval, ale při akci zahrál rukou, do které se mu odrazil míč od zlínského obránce Matejova.

"Prvnímu gólu Viktorie Plzeň předcházelo zahrání rukou plzeňského hráče Petržely. Situaci bohužel nesprávně vyhodnotil jako neúmyslné hraní rukou asistent rozhodčího Kotík, který tuto informaci poskytl rozhodčímu Patákovi, proto hra pokračovala dále. Rozhodčí Paták nemohl hru rukou ze své pozice vidět kvůli zákrytu bránícím hráčem," uvedl Tulinger v dnešním prohlášení.

Nesportovní chování rovná se žlutá

Proti uznání gólu vehementně protestoval Matejov a od Patáka si vysloužil druhou žlutou kartu, takže byl vyloučen. Podle Tulingera správně.

"Vyloučení Matejova po druhé žluté kartě bylo v souladu s pravidly, když se domácí hráč dopustil nesportovního chování - zjevně úmyslně prudce nakopl jeden z náhradních míčů za pomezní čárou směrem k asistentovi rozhodčího jako projev protestu," doplnil Tulinger, který na konci března nahradil v čele komise rozhodčích Dagmar Damkovou. Ta skončila kvůli pracovnímu vytížení v mezinárodních organizacích UEFA a FIFA.

Plzeň ve Zlíně v přesilovce dokonala obrat a po vítězství 2:1 si pojistila vedení v ligové tabulce před druhou Spartou. Někteří domácí hráči obvinili rozhodčí, že chybovali úmyslně.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..