Rubriky:

Fortuna liga

Krutá prohra a premiéra zároveň. Výkon se mi ale zamlouval, řekl Weber po pádu se Slavií

4. března 2018 20:42 - Mladá Boleslav

Přísloví "Nové koště dobře mete" v jeho případě zafungovalo napůl. Pod novým koučem Jozefem Weberem se Mladá Boleslav herně zvedla, Slavii zatápěla. Výsledkový pád ale nezastavila.

 

fkmb.cz

„Vzhledem k průběhu zápasu je prohra krutá. Hodinu jsme byli nebezpeční, naše hra se mi zamlouvala. Bohužel jsme inkasovali po standardce, definitivně pak rozhodla penalta po situaci, kterou jsme špatně vyhodnotili. Pak už pro nás bylo složité s tím něco udělat," povzdechl si Weber, který na podzim vedl Karvinou.

Tým převzal v úterý po odvolaném Dušanu Uhrinovi. Proniknout do něj nebylo složité, se spoustou hráčů se zná. Pauscheka s Valentou trénoval, s Matějovským dokonce hrával. „Hodně jsem se snažil s hráči komunikovat, spoustu času jsem strávil u videa. Zhlédl jsem několik zápasů včetně těch ze zimní přípravy," podotkl Weber.

Vysledoval, že mužstvo tápe v přechodové fázi, zdála se mu pomalá. Proto vsadil na rychlejší hráče. „Chtěli jsme hru zrychlit, celkem se to dařilo. Na rozdíl od posledních zápasů se tým dostával do šancí. Škoda, že jsme je špatně řešili," řekl Weber.

Na jaře stále bez bodu i vstřeleného gólu

Až na koncovku se Středočeši prezentovali sympaticky. Nicméně kýžený výsledek nepřišel. Na jaře jsou stále bez bodu i vstřeleného gólu (neskórovali celkem 424 minut). Po šesté porážce v řadě uvízli v marastu, na první sestupovou příčku mají náskok pouhého bodu.

„Noříme se níž a níž, pořád to ale máme ve svých rukách. Pokud navážeme na výkon z první půle, kdy jsme byli lepší než Slavie, dostaneme se z toho. Potřebujeme dostat do brány nějakou šmudlu, pak se chytíme," věří obránce Martin Sus, po jehož zbytečném faulu kopala Slavia penaltu.

„Moje jasná chyba. Byl jsem u míče pozdě, soupeř do mě vběhnul, pak už jsem nestihnul couvnout," kál se Sus, podle kterého příchod nového kouče zlepšil klima v kabině. „Uvolnila se atmosféra, začali jsme si věřit. Na trávníku to bylo vidět," pochvaloval si.

neu, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..