Brno - Ml.Boleslav 0:3Mladá Boleslav po šesti prohrách zabrala a zvítězila v Brně

1. Valenta 0 : 1
19. Valenta 0 : 2
30. Pauschek 0 : 3

Brno

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili ve 20. kole nejvyšší soutěže v Brně jasně 3:0. V druhém utkání pod novým koučem Jozefem Weberem se dočkali prvních bodů a ukončili neúspěšnou šnůru, která se zastavila na šesti ligových porážkách. Hosté dali všechny góly už v první půli, kdy se dvakrát trefil Jiří Valenta a po něm Lukáš Pauschek. Boleslav přeskočila Brno v tabulce a je dvanáctá. Zbrojovka ztrácí na soupeře bod a propadla se o skóre na sestupovou patnáctou příčku.

Lukáš Pauschek z Mladé Boleslavi se raduje z gólu.

Boleslav v předchozích čtyřech kolech neskórovala, ale v sobotu se prosadila už v první minutě. Po pravé straně unikl Konaté, jeho centr smolně přiťukl Kijanskas k Valentovi, který ranou z voleje překonal brankáře Melichárka.

O chvíli později hlavičkoval domácí Krejčí, jeho pokus šel ale těsně mimo. Pak převzali iniciativu hosté a v 19. minutě zvýšili vedení opět díky Valentovi. Mladoboleslavský záložník zůstal volný na hranici malého vápna, odkud se nemýlil.

Brňané byli jako opaření a Boleslav dál útočila. Ránu Konatého ještě stačil konečky prstů vyškrábnout domácí brankář na roh, jenže po něm hosté znovu udeřili. Valentův centr si našel Pauschek a nikým neobsazen uklidil míč do sítě. Radoval se z první ligové trefy v kariéře. Domácí fanoušci vyprovázeli v poločase svůj tým do kabin pískotem.

Brněnský kouč Pivarník se snažil hru oživit střídajícím Škodou, jenž hned v úvodu půle udělal před Polačkem vítr. Centrem našel Bazeljuka, který měl před sebou prázdnou bránu, jenže se mu do jeho střely vložil Takács. Další dobrý pokus měl po centru Acosty hlavičkující Škoda, míč však přeletěl břevno.

Brno se snažilo, ale ukazovalo, proč má nejhorší útok v lize. Domácí se v závěru nemohli dostat k trvalejšímu tlaku a hosté si koncovku s přehledem pohlídali.

20. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3)
Branky: 1. a 19. Valenta, 30. Pauschek. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Kříž. ŽK: Šušnjar, Kateřiňák (oba Boleslav). Diváci: 4122.
Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kijanskas, Lutonský - Polák (25. Sedlák) - Acosta, Kratochvíl (80. Pilík), Krejčí (46. Škoda), Juhar - Bazeljuk. Trenér: Pivarník.
M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka - Hubínek, Jánoš - Konaté (68. Ladra), Valenta (86. Kateřiňák), Přikryl (75. Sus) - Komličenko. Trenér: Weber.