Rubriky:

Fortuna liga

Z třetí ligy až do předkola Ligy mistrů. Velký Vont zůstal Stínadlům věrný

7. dubna 2018 09:47 - Praha

Žlutá a modrá je barva naše. Heslo, které vyznával náčelník Vontů ze Stínadel... Za klub ze stejnojmenného stadiónu válčil bezmála dvě desetiletí a prošel s nimi z třetí ligy až do předkola Ligy mistrů. Právě teplická ikona Pavel Verbíř se představuje v dalším dílu seriálu TOP 25 osobností samostatné české fotbalové ligy. V přiloženém videu si můžete připomenout kousky vyhlášeného rychlonožky a střelce s vynikající kopací technikou.

Je unikátním příkladem klubové loajality. Teplicím pomohl k historickému druhému místu a ke dvěma triumfům v poháru. Vydržel tak dlouho, že si nakonec zahrál i se svým synem a zůstává i po konci kariéry.

„Jsou typy hráčů, kteří vystřídají několik klubů. Pavel patří do druhé skupiny a moc si ho cením za jeho věrnost. V Teplicích prožil vlastně celou kariéru na nejvyšší úrovni. Pro každou obranu byl nepříjemným útočníkem," oceňuje trenér Vítězslav Lavička, patron projektu.

Verbíř si v nejvyšší soutěži připsal 379 startů, 76 gólů a 69 nahrávek, což je třetí nejvyšší počet asistencí v dějinách české ligy.

Seriál TOP 25 osobností
Vladimír Šmicer
Tomáš Řepka
Pavel Horváth
Jiří Novotný
Libor Sionko
Jaromír Blažek
Rudolf Otepka
Vratislav Lokvenc
Roman Hubník
Martin Vaniak
Stanislav Vlček
Matúš Kozáčik
Karel Poborský
Horst Siegl
Jiří Štajner
Libor Došek
David Lafata
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..