Plzeň díky hattricku Čermáka odskočila Slavii. Olomouc se po výhře nad Baníkem vrací před Spartu

Lídr fotbalové HET ligy z Plzně slaví na jaře druhou výhru, po vítězství 3:1 na hřišti posledního Brna navýšil minimálně do neděle náskok na druhou Slavii na osm bodů. Na třetí příčku před Spartu se po výhře nad předposledním Baníkem 1:0 vrátila Olomouc. Ostrava tak zůstává v sestupovém pásmu, jemuž se na tři body vzdálila díky remíze v Ďolíčku s Bohemians 1905 1:1 čtrnáctá Jihlava. Dukla, další z ohrožených, prohrála na Slovácku 0:2. Lépe se bude dýchat Zlínu, který se po vítězství v Mladé Boleslavi 1:0 posunul do středu tabulky.

Zleva brněnský Milan Lutonský, autor gólu Aleš Čermák z Plzně, Jan Kopic z Plzně a brankář Brna Dušan Melichárek.

Plzeň na jaře často klopýtá, ale poslední Brno s ex-plzeňským koučem Pivarníkem na senzaci na účet rozkolísaného lídra nedosáhlo. Naopak, Čermák už po 48 minutách hry završil čistý hattrick a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Zbrojovka se v závěru zásluhou Ashirua alespoň dočkala ukončení 571 minut trvajícího střeleckého půstu. Viktoria slavila vítězství po čtyřech zápasech. Brno ztrácí na nesestupové příčky pět bodů.

Nováčkovský souboj na Hané rozhodl dvacet minut před koncem domácí Plšek. Zatímco Sigma se vrátila na třetí příčku, Ostravané zůstali v sestupovém pásmu. Hosté přitom po vyloučení Kalvacha hráli poslední desetiminutovku přesilovku. V nastavení ale dostal v rozmezí čtyř minut žlutou a červenou kartu i obránce Procházka a dohrávalo se tak v deseti na obou stranách. Baník prohrál po čtyřech zápasech, Sigma bodovala popáté za sebou.

V Boleslavi se hrálo na tréninkovou bránu

Klokani 9 kol střídali venkovní porážku a domácí výhru. V Ďolíčku ale sérii utnuli. Nad sestupem ohroženou Jihlavou sice po hodině hry díky Maškově brance vedli, ale hostům následně zařídil alespoň bod Mara. Vysočina bodovala ve vzájemných zápasech s Bohemians poprvé po pěti porážkách.

Slovácko už podeváté za sebou nepoznalo od Dukly porážku, tentokrát si vystřílelo výhru už v prvním poločase. V jeho závěru nejprve otevřel skóre střelou z dálky do šibenice Havlík. A stejný hráč poté proměnil penaltu po faulu Podaného na Navrátila. Domácí brankář Heča slavil potřetí za sebou čisté konto.

V dalším duelu ohrožených týmů, vybojoval velmi důležitou výhru Zlín. V Mladé Boleslavi rozhodl o nejtěsnější výhře ve druhé půli Vukadinovič. Trefil se kuriózně do přenosné branky. Tu v průběhu prvního poločasu technici nainstalovali místo původní, u níž hostující gólman Zlámal při zákroku zlomil tyč. Zlín vyhrál teprve podruhé z posledních deseti kol, ale výrazně se přiblížil k záchraně. Boleslav dělí od sestupu jen čtyři body a čeká ji ještě těžké jaro.