Rubriky:

1. liga

Rozhodčí nám ostřelovat nebudete! Disciplinárka hrozí Brnu uzavřením stadiónu

3. května 2018 15:26 - Praha
(Aktualizováno: 3. května 2018 16:13)

Disciplinární komise potrestala Zbrojovku Brno za vhození pyrotechniky směrem k asistentovi rozhodčího během utkání fotbalové ligy s Plzní pokutou 70 tisíc korun a uzavřením sektoru L v nejbližším domácím zápase. Pohrozila také uzavřením celého stadiónu v případě, že by se výtržnosti opakovaly.

 

Václav Šálek, ČTK

Sezóna na draka. Jako by nestačilo, že mužstvo dřepí čtyři kola před koncem sezóny na posledním místě tabulky a neodvratně směřuje k sestupu do druhé ligy. Teď má ještě Zbrojovka Brno problémy s fanoušky.

V utkání proti Viktorii Plzeň diváci pronesli a odpálili pyrotechniku, navíc ji hodili směrem k asistentovi rozhodčího a na hrací plochu naházeli další předměty.

Trest musel přijít, pokuta 70 tisíc korun a uzavření sektoru L v nejbližším domácím utkání s Jabloncem. Příště však nemusí zůstat jen u něj.

„Vhazování pyrotechniky směrem k rozhodčím nebude disciplinární komisí tolerováno a v případě opakovaného prohřešku můžeme přistoupit k uzavření celého stadiónu," varuje Zbrojovku předseda disciplinárky Richard Baček.

Prošetří i vyhrocené duely

Komise také bude řešit chování příznivců ve vyhrocených duelech Ostravy se Spartou a Liberce s Jabloncem. Klubům hrozí tresty za použití pyrotechniky, výtržnosti či ničení zařízení stadiónu a Jablonci navíc za napadení člena pořadatelské služby jedním z diváků. S Plzní komise zahájila řízení i kvůli vniknutí fanouška na hřiště při utkání s Karvinou.

Pokud jde o hráče, za osm žlutých karet si dva zápasy nezahraje Vlastimil Daníček (Slovácko), po čtvrtém napomenutí jedno kolo vynechají Michal Šmíd (Bohemians 1905), Ivan Schranz (Dukla), Petr Ševčík (Liberec) a Tomáš Souček (Slavia).

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..