Jihlava - Benátky 3:2 SNJihlava vede již o osm bodů, Budějovice překvapivě padly. Zářil syn slavného kanonýra

Hokejisté Jihlavy zdolali v 28. kole první ligy Benátky nad Jizerou 3:2 po samostatných nájezdech a navýšili náskok v čele tabulky na osm bodů. Druhé České Budějovice totiž doma podlehly Frýdku-Místku 3:4. Na třetí místo se posunul Prostějov, který porazil Litoměřice 4:3 po nájezdech.

Vedoucí Jihlava se s třináctými Benátkami nad Jizerou nečekaně trápila. Středočeši si na počátku druhé třetiny v rozmezí 89 sekund vybudovali dvoubrankový náskok. Útočník Tomáš Jiránek ale v 26. minutě vrátil Duklu do hry a v polovině třetí části vyrovnal.

V nájezdech rozhodl o bodu navíc pro domácí tým Michal Hlinka. Jihlava doma nenašla přemožitele v osmém zápase v řadě a alespoň částečně napravila sobotní debakl 2:9 ve Vsetíně.

Frýdek-Místek zaskočil favorita

Frýdek-Místek vedl od čtvrté minuty zásluhou Štěpána Novotného. Vyrovnání zařídila v přesilové hře nová posila Motoru Václav Karabáček. Dvaadvacetiletý forvard se po návratu ze zámoří pokusil neúspěšně prosadit nejprve v dresu Komety Brno a následně v Hradci Králové. Odchovanec Letňan je na jihu Čech na hostování do konce ledna a klub na něj může uplatnit opci do konce sezony.

Hosté se ve druhém a třetím dějství dvakrát dostali do dvougólového vedení. České Budějovice se v obou případech vzmohly jen na kontaktní trefu a nenapravily předchozí domácí prohru 0:4 s Třebíčí. Domácí Lukáš Endál v utkání nasbíral tři body (1+2), útočník Frýdku-Místku Novotný se prosadil dvakrát.

Kladno vydřelo výhru nad Ústí

Prostějov uspěl počtvrté v řadě. Rozhodující nájezd zařídil Tomáš Nouza, který se trefil i v základní hrací době. O zbylé dvě branky vítězů se postaral útočník David Dvořáček, který se v neděli poprvé v sezoně představil v dresu Sparty. Za Stadion se dvakrát prosadil útočník Markus Korkiakoski.

Kladno přehrálo Ústí nad Labem 3:2 v prodloužení. Rytíři po brance Josefa Jíchy prohrávali už po 39 vteřinách. Nerozhodný stav zařídil centr Patrik Machač gólem v oslabení, ale jednadvacetiletý Jícha posunul Slovan znovu do vedení. Vyrovnávací trefa Rytířů se opět zrodila v oslabení, tentokrát zásluhou útočníka Jakuba Strnada, který nakonec v 63. minutě přisoudil svému mužstvu druhý bod.

Slavia přestřílela Vsetín, zářil Kvin Klima

Slavia v Edenu rozstřílela Vsetín 7:3. Po první třetině, po níž Pražané vedli 2:1, se kvůli problémům s rolbou nehrálo téměř hodinu. Za Slavii se dvakrát prosadil útočník Lukáš Krejčík. Valaši prohráli po třech utkáních a ze třetí příčky klesli na pátou.

Poslední Kadaň porazila Třebíč 4:3 a s 22 body se dotáhla na Ústí nad Labem. Trhačům vyšel skvěle vstup do druhé třetiny, v níž během necelých pěti minut odskočili z 1:1 na 4:1. O plný bodový zisk se zasloužil především útočník Kevin Klima, který zaznamenal dvě branky a asistenci.

Jednadvacetiletý syn kanonýra Petra Klímy se za Kadaň představil ve druhém utkání. V mužstvu působí i jeho osmadvacetiletý bratranec Lukáš Klíma, který se narodil na Slovensku.

Kevin Klima stejně jako jeho dvojče a rovněž útočník Kelly podepsali v červenci kontrakt v AHL s farmářským týmem Arizony Tucsonem a byli pozváni do kempu Arizony Coyotes. V přípravě před NHL se Kevin ve třech duelech trefil jednou do sítě Anaheimu při výhře 6:1.

Oba synové někdejšího hráče Detroitu, Edmontonu, Tampy Bay, Los Angeles a Pittsburghu hráli společně v minulé sezoně v juniorské QMJHL v Chicoutimi. Rodáci z Tampy Bay mají americké občanství.

Pátou prohru z posledních šesti duelů si připsal Přerov, který před vlastními fanoušky nestačil na Porubu a podlehl 3:5. Ostravský celek se radoval z třetí výhry ze čtyř zápasů.

28. kolo první hokejové ligy:
Rytíři Kladno - Ústí nad Labem 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 31. a 63. J. Strnad, 8. Machač - 1. a 13. Jícha. Rozhodčí: Luczków, Kopeček - Kotlík, Tvrdík. Vyloučení: 5:5, navíc Vampola (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 1635.
Motor České Budějovice - Frýdek-Místek 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 11. Karabáček, 27. Endál, 51. Šimánek - 4. a 25. Novotný, 21. Christov, 49. Martynek. Rozhodčí: Doležal, Micka - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4704.
Jihlava - Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 26. a 50. Jiránek, rozhodující sam. nájezd M. Hlinka - 23. Rychlovský, 24. Maier. Rozhodčí: Skopal, Přikryl - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 1309.
Slavia Praha - Vsetín 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)
Branky: 9. a 51. L. Krejčík, 15. J. Drtina, 33. Kverka z trest. střílení, 35. Štibingr, 59. J. Novák, 60. J. Veselý - 14. Pitule, 34. Rác, 55. Hořanský. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 6:8, navíc Jonák (Vsetín) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 875.
Přerov - Poruba 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Branky: 7. a 35. Kopta, 24. Navrátil - 10. D. Krenželok, 13. Vymazal, 30. Toman, 39. Slavík, 60. Ovčačík. Rozhodčí: Pilný, Barek - Coubal, Pechánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1582.
Kadaň - Třebíč 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Branky: 21. a 24. Kevin Klima, 10. Maršoun, 26. Šťovíček - 17. Havlát, 41. Raška, 59. Kusko. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 241.
Prostějov - Litoměřice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 19. a 46. Dvořáček, 35. a rozhodující sam. nájezd Nouza - 10. a 36. z trest. střílení Korkiakoski, 58. Pavlas. Rozhodčí: Jeřábek, Veselý - Podrazil, Zídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 1060.