Třebíč - Kladno 1:2Kladno se v první lize posunulo na druhé místo

Hokejisté Kladna udolali v 29. kole druhé nejvyšší soutěže Třebíč 2:1 a po třetí výhře za sebou se posunuli na druhou pozici za vedoucí Jihlavu. Na lídra ztrácejí šest bodů a jeden mají k dobru oproti Vsetínu, který Na Lapači porazil Přerov 3:1. České Budějovice se po prohře 1:3 v Porubě propadly z druhé příčky na čtvrtou.

Třebíč otevřela skóre v 16. minutě v početní výhodě, jenže za necelou minutu Rytíři odpověděli. Rozhodující trefu si Středočeši ponechali na počátek závěrečné části, kdy se prosadil útočník Daniel Kružík.

Vsetín se radoval ze čtvrtého vítězství z posledních pěti utkání, naopak Přerov v sedmi zápasech uspěl jen jednou. Tříbodový triumf svěřenců Jiřího Dopity zařídil v úvodu poslední dvacetiminutovky útočník Roman Rác, který upravil stav na 2:1. Konečné skóre stanovil centr Vít Jonák. Valaši mají navíc oproti Dukle a Kladnu zápas k dobru.

V souboji mezi Porubou a Českými Budějovicemi padly všechny branky ve třetí třetině. Útočník Tomáš Guman vypracoval ostravskému celku dvougólové vedení. Motor ještě snížil, ale poslední slovo měl Jan Káňa, který k trefě do prázdné branky přidal dvě nahrávky. Poruba nenašla přemožitele třikrát po sobě. České Budějovice z posledních šesti zápasů včetně dvou kontumací kvůli nasazení vyššího počtu starších hráčů vyhrály jediný.

Prostějov utrpěl debakl ve Frýdku-Místku 2:7 a nenavázal na šňůru čtyř vítězných duelů. Jestřábi nebodovali po osmi zápasech. O skončení úspěšné série rozhodla první třetina, v níž domácí Rysi čtyřikrát skórovali. V poslední části dokonal útočník Vít Christov hattrick. Jeho spoluhráč z formace Jan Hladonik posbíral čtyři body za gól a tři asistence. Frýdek-Místek si připsal třetí výhru za sebou.

Havířov triumfem 4:1 v Ústí nad Labem potvrdil formu na kluzištích soupeřů, kde vyhrál popáté v řadě. Hosté vstřelili gól už po 29 sekundách zásluhou útočníka Ondřeje Procházky. Slovan ve druhé části srovnal, Havířov si ale krátce poté v rozmezí 44 sekund díky dvěma trefám útočníka Jana Maruny vybudoval rozhodující náskok.

Dvacetiletý útočník Marek Zachar se čtyřmi body za tři góly a asistenci podílel na výhře Benátek nad Jizerou 6:3 proti Slavii. Domácí vedli o dvě branky už po necelých pěti minutách. Poté se sice prosadil hostující útočník Jan Veselý, ale Zachar dvěma góly během 43 sekund v témže oslabení zkompletoval hattrick, na který potřeboval neúplných deset minut.

Ve zbylých dvou třetinách si domácí pohlídali náskok a nepřipustili žádné drama. Na straně vítězného celku se dvakrát prosadil útočník Jaroslav Vlach, za Pražany se stejný počin povedl Veselému.

Hattrick vsítil také finský útočník Markus Korkiakoski, který zařídil vítězství Litoměřic 3:0 v derby s Kadaní.

Benátky nad Jizerou - Slavia Praha 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Branky: 4., 13. a 14. M. Zachar, 27. a 58. J. Vlach, 5. Teplý - 9. a 54. J. Veselý, 32. L. Krejčík. Rozhodčí: Vokřál, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 350.
Třebíč - Kladno 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 16. Nedvídek - 17. Svedlund, 43. Kružík. Rozhodčí: Vrba, Obadal - Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1948.
Vsetín - Přerov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 31. Frolo 41. Rác, 60. Jonák - 25. Hejcman. Rozhodčí: Čech, Koziol - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:7, navíc Kratochvil 5 min. a do konce zápasu a Pšurný (oba Přerov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2680.
Ústí nad Labem - Havířov 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 36. Davídek - 37. a 38. Maruna, 1. O. Procházka, 56. F. Seman. Rozhodčí: Jechoutek, Barek - Polonyi, Horažďovský. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 483.
Litoměřice - Kadaň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 10., 30. a 60. Korkiakoski. Rozhodčí: Souček, Šindel - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 5:2, navíc Marcel - L. Klíma oba 5 min. a do konce zápasu, Chlouba 10 min. Bez využití. Diváci: 836.
Frýdek-Místek - Prostějov 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)
Branky: 7., 12. a 44. Christov, 6. Martynek, 17. Hladonik, 38. Klimša, 53. Kofroň - 23. Nouza, 45. Prokeš. Rozhodčí: Skopal, Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:7, navíc Raška - Karpov 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 958.
Poruba - Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 43. a 56. Guman, 60. J. Káňa - 58. Pavlin. Rozhodčí: Šutara, Veselý - Bartek, Poruba. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 397.