Litoměřice - Jihlava 1:7Kladno i bez Plekance řádilo, Jihlava po kanonádě vede první ligu o deset bodů

Pořádné gólové hody naservírovalo fanouškům 39. kolo první hokejové ligy. Jihlava porazila Litoměřice 7:1 a díky šesté výhře v řadě má v čele tabulky náskok deseti bodů. Na druhé místo se po triumfu 5:0 nad Porubou posunul Vsetín. O bod za Valachy je Kladno, které i bez Tomáše Plekance rozdrtilo Prostějov 7:3. České Budějovice po prohře 0:4 v Havířově klesly z druhé na na čtvrtou pozici.

Radost hokejistů Jihlavy.

Jihlavská Dukla rozhodla už v první třetině, v níž si vypracovala třígólový náskok. Dvakrát se prosadila v oslabení, útočník Dominik Hrníčko vstřelil dvě branky.

Stejně jako Dukla má i Vsetín na kontě sérii šesti vítězných zápasů v řadě. Valaši navíc oproti Kladnu odehráli o utkání méně.

V kladenském dresu si kvůli početné marodce odbyli v obraně premiéru osmnáctiletý odchovanec Adam Zich a nové posily z Litvínova Ladislav Romančík a David Šesták, kteří přišli na měsíční střídavý start. Proti Jestřábům se třemi body za gól a dvě nahrávky blýskl útočník Patrik Machač, dvě branky vstřelil Jakub Strnad.

Havířov proti Českým Budějovicím položil základ k tříbodovému zisku v poslední pětiminutovce první třetiny, kdy dvakrát překonal brankáře Jana Strmeně. Další gól přidali domácí v oslabení.

Třebíč porazila Slavii 3:2 po samostatných nájezdech. Bod navíc zajistil Horácké Slavii útočník Silvester Kusko.

Frýdek-Místek zdolal v dramatickém souboji Benátky nad Jizerou 6:5, přestože v 17. minutě hosté vedli i díky dvěma gólům útočníka Jiřího Průžka 3:0. Rysi předvedli velký obrat; útočník David Klimša v 57. minutě završil hattrick a zařídil domácím vedení 5:3. Středočeši však během necelé minuty a půl srovnali. Jenže Frýdek-Místek se nečekaným zvratem nenechal rozhodit a 28 sekund před koncem třetí části obránce Jan Bartko zařídil domácím tři body. Kromě toho si Bartko připsal i tři asistence.

Výsledky 39. kola první hokejové Chance ligy:
Frýdek-Místek - Benátky nad Jizerou 6:5 (1:3, 3:0, 2:2)
Branky: 19., 40. a 57. Klimša, 24. Kaukič, 25. Przybyla, 60. Bartko - 1. a 17. Průžek, 12. Kolmann, 57. D. Špaček, 59. Havlín. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.
Třebíč - Slavia Praha 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Szathmáry, 22. Nedvídek, rozhodující sam. nájezd Kusko - 11. Heldák, 55. Vlček. Rozhodčí: Souček, Grech - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:0. Diváci: 1748.
Havířov - České Budějovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 17. Rehuš, 19. L. Bednář, 39. R. Veselý, 43. Gřeš. Rozhodčí: Fiala, Obadal - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2154.
Litoměřice - Jihlava 1:7 (0:3, 1:1, 0:3)
Branky: 25. Pavlas - 26. a 53. Hrníčko, 7. Zeman, 12. Pekr, 18. Čachotský, 44. J. Pohl, 52. Skořepa. Rozhodčí: Luczków, Šindel - Ševic, Janíček. Vyloučení: 6:5, navíc Štebih (Jihlava) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1520.
Vsetín - Poruba 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 14. Rác, 16. Kopta, 34. Pitule, 40. Pechanec, 52. Jonák. Rozhodčí: Doležal, Barek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 9:7, navíc Dolejš a Pastor (oba Poruba) oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4460.
Kladno - Prostějov 7:3 (1:0, 5:0, 1:3)
Branky: 4. a 25. J. Strnad, 31. Machač, 31. Svedlund, 35. Zikmund, 37. Veber, 52. T. Kaut - 42. Venkrbec, 56. Divíšek, 57. Hanták. Rozhodčí: Micka, Pilný - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:5, navíc Redlich (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 2565.