Rubriky:

První liga

Hrajeme si to svoje a trenér nám nepovolí ani o kousek, říká budějovický útočník Doležal

6. února 2020 20:58 - České Budějovice

Momentálně nastupuje druhou sezonu za Motor České Budějovice a díky devatenácti dosaženým gólům figuruje i v první desítce nejlepších střelců v dosavadním průběhu soutěže. „Máme na to, abychom první ligu vyhráli,“ říká Zdeněk Doležal v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Josef Pešout, Sport.cz

Jste odchovancem pražské Sparty, ale v kategorii dospělých jste působil postupně v prvoligových Litoměřicích, Ústí nad Labem, Slavii Praha a nyní na jihu Čech pod vedením trenéra Václava Prospala. Zamlouvá se vám probíhající soutěžní kolotoč?

Tím, že vedeme tabulku, si v Budějovicích takříkajíc hrajeme to svoje. Hledíme hlavně na vlastní výkony a výsledky. I když to zní jako klišé, v našem týmu to tak opravdu je. Trenér nám nepovolí ani o kousek, byť máme obrovský náskok. Zajímá má nás jen to, abychom byli dobří na konci sezony.

Po základní části první ligy přišla nadstavbová skupina o 1.-8. místo. Jak byste ji charakterizoval?

Ze začátku to vypadalo dobře, když se potkáváme jen se silnějšími soupeři z horní poloviny dlouhodobé tabulky. Je to asi lepší, než hrát i nadále s týmy z úplného konce pořadí. Ale tím, že nám některé zápasy odložili, jsme třeba v lednu během čtrnácti dní nastoupili třikrát proti Litoměřicím. Byl to tak trochu stereotyp, ale musíme to brát jako přípravu na play off.

Obrovský náskok jsme přestali řešit, chceme pokaždé vyhrát, říká budějovický obránce Vydarený

Loni jste okusil v dresu Motoru baráž o postup. Je letošní sezona odlišná?

Před rokem nám postup utekl, byli jsme trošku zklamaní. Vzpomínám si, že se hodně kluků zranilo a soupeři byli připravenější, než my. Letos si to rozdáme jen s týmy z první ligy o přímý postup a máme všechno ve svých rukou.

Bude těžké udržet stabilní výkonnost až do dubna?

Věřím, že u nás to není jen o formě. Tvrdě pracujeme na každém tréninku. Motivace nám nechybí a spíš se musíme zaměřit na to, abychom plnou koncentraci udrželi v hlavě. Po sportovní stránce má náš tým na prvenství v soutěži.

Považujete ve svých šestadvaceti letech nadcházející období za nejdůležitější ve své dosavadní kariéře?

Zatím ano. Pořád se pomaličku posouvám dopředu a doufám, že závěr sezony mě posune tam, kam chci už dlouho.

Sport.cz

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..