Hokejisté Komety porazili Třebíč a znovu vedou

Hokejisté Komety porazili v sobotním utkání 21. kola první ligy 7:2 Třebíč a vrátili se do čela tabulky. Před druhým Ústím nad Labem vedou Brňané o bod, třetí Vrchlabí je o další dva body zpět.

V první třetině však devítigólové kanonádě nic nenasvědčovalo. Až na pár nevyužitých šancí se oba týmy příliš nepředvedly. Do druhé části ale Kometa nasadila vyšší tempo a Třebíč přestala stíhat. Jako první se v zápase prosadil Černý, který tak napravil předchozí nevyužité trestné střílení. K němu se přidal Haluza a v přesilovce Kántor.

Třebíč ve třetí třetině dvakrát zkorigovala skóre díky Čechovi a Kalábovi, ale za Brno navýšili skóre opět Haluza, Kostourek, gólem v oslabení Padělek a na konečných 7:2 zpečetil Vondráček.

První hokejová liga - 21. kolo:
Kometa Brno - Třebíč 7:2 (0:0, 3:0, 4:2)
Branky: 33. a 52. Haluza, 21. Černý, 35. Kántor, 56. Kostourek, 58. Padělek, 59. Vondráček - 44. Čech, 54. Kaláb. Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 6306.
Kadaň - Havířov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 12. a 47. Šíp, 7. Valský, 25. Ton, 51. Polanský - 40. Vala. Rozhodčí: Turčan - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:10, navíc Duba (Havířov) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 310.
Olomouc - Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 1. Řípa, 17. Ministr, 49. Čuřík, rozhodující nájezd Smejkal - 27. Hašek, 33. Jeslínek, 34. Malát. Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:8, navíc Ťupa, Domin (oba Chomutov) 10 min. Diváci: 1200.
Benátky nad Jizerou - Jihlava 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Branky: 6. Dušek, 15. Havel, 25. Víšek - 22. Hradecký, 43. Bakus, 48. Man, 55. Hodek. Rozhodčí: Hribik - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 7:9, navíc Posmyk (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 511.
Most - Hradec Králové 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 33. Budínský - 3. Kadlec, 27. Koudelka, 42. Fořt, 53. Nedorost. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 422.
Havlíčkův Brod - Chrudim 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. a 47. Vondráček, 7. Svoboda, 17. Sklenář. Rozhodčí: Jeřábek, Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1400.