Benátky v souboji nováčků překvapivě vyřadily Chrudim

Hokejisté Benátek nad Jizerou dosáhli v nejkratším možném termínu na historicky první postup do čtvrtfinále play-off první ligy. Středočeský tým v třetím utkání série nováčků zdolal 5:2 Chrudim a překvapivě prošel mezi nejlepších osm po vítězství 3:0 na zápasy. Jedna výhra chybí k účasti ve čtvrtfinále Olomouci, Jihlavě a Hradci Králové.

Benátky se přitom pouze o bod vyhnuly účasti ve skupině o udržení a v základní části nasbíraly o 25 bodů méně než jejich soupeř. Duely na východě Čech vyhráli svěřenci trenéra Vladimíra Čermáka po nájezdech a v prodloužení, ve čtvrtek potvrdili svou formu i vítězstvím v normální hrací době.

Rozhodující krok ke třetímu bodu udělaly Benátky ve třetí třetině. Krátce po jejím startu vrátil domácím vedení trefou na 3:2 Skořepa a tentýž hráč se prosadil i ve 47. minutě. V závěrečné power play pak ještě tým kouče Martina Hostáka inkasoval pátý gól z hole Konečného.

V Havlíčkově Brodě zvládli důležitý třetí zápas lépe hosté z Olomouce. Hanáci byli přesnější a kombinačně lepší a přestože si z vedení 3:0 udělali v závěrečné části malé drama, slepenými góly během necelé minuty náskok navýšili na konečných 5:2 a ujali se vedení v sérii 2:1.

Hosté nesložili zbraně

V Havířově těžili domácí Panteři z vynikající první třetiny, v níž byli všude o krok dříve než jihlavští hokejisté a zásluhou dvou využitých přesilovek se po gólech Štefanky a Lušňáka dostali do vedení. Jenže hosté nesložili zbraně, od druhé třetiny vyrovnali hru a málem i skóre. Mareš snížil v úvodu druhé části po chybě domácí obrany, ale více toho havířovský brankář Čech Dukle nedovolil. Oba týmy nevyužily dlouhou přesilovku pět na tři, obzvláště v té havířovské v poslední třetině podržel hosty gólman Řehoř. Dukla neproměnila ani velký nápor v závěru a po porážce 1:2 má další šanci na postup v pátek.

První možnost projít mezi nejlepších osm nevyužil ani Hradec Králové, jenž podlehl 2:5 na ledě Kadaně. Góly začaly padat až ve druhé třetině, v níž nejprve domácí Fábry poslal puk do prázdné branky a v poslední minutě Zika pod tělem brankáře Koutského zvýšil na 2:0. Ve 49. minutě dorazil do odkryté hradecké branky puk Malát a zaznamenal rozhodující trefu. Hosté sice dvakrát snížili, ale Kadaň dvěma trefami do prázdné branky při power play soupeře prodloužila sérii minimálně do pátku.

Osmifinále play-off první hokejové ligy - 3. zápas:
Benátky nad Jizerou - Chrudim 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky: 41. a 47. Skořepa, 30. Pabiška, 36. Urban, 60. Konečný - 15. Žák, 38. Klejna. Rozhodčí: Souček, Zubzanda - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:5, navíc Suchý (Chrudim) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 921. Konečný stav série: 3:0.
Havlíčkův Brod - Olomouc 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 40. Svoboda, 45. Holec - 18. Vyrůbalík, 20. Zbořil, 26. Řípa, 50. Vlk, 51. Ministr. Rozhodčí: Jebavý, Jílek - Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1650. Stav série: 1:2.
Havířov - Jihlava 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Štefanka, 19. Lušňák - 23. Mareš. Rozhodčí: Skoupý, Lacina - Chocholouš, Brabec. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 1238. Stav série: 1:2.
Kadaň - Hradec Králové 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky: 40. a 58. Zika, 49. a 59. Malát, 33. Fábry - 52. Roubík, 59. Kubišta. Rozhodčí: Dvořák, Petružálek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 530. Stav série: 1:2.