Další kladenský úlovek! Zahraniční trumf přichází na klíčový post

26. června 2020 19:25 - Kladno

Klíčový brankářský post má hokejové Kladno obsazen. Jako další posilu prvoligový klub představil Andreje Košarišťana. Po Denisi Godlovi, který po sestupu odešel do Litvínova, tak Rytíři budou disponovat dalším slovenským reprezentantem, který vytvoří v kádru týmu hrajícího majitele Jaromíra Jágra dvojici s Adamem Brízgalou.

 

HC Košice

Šestadvacetiletý gólman v uplynulé sezoně působil v Košicích. "Na českém trhu nebyly na postu brankáře příliš zajímavé možnosti," uvedl na webu Rytířů sportovní manažer a trenér David Čermák s tím, že o Košarišťana klub stál už dříve. „To bylo dva roky zpět, když chytal za Nové Zámky. Vloni strávil sezonu v Košicích a měl skvělá čísla a chytal i za reprezentaci," připomněl Čermák.

Co ohromilo Středočechy? V uplynulém ročníku slovenské nejvyšší soutěže byl druhý s průměrem 1,81 obdržené branky na zápas i s úspěšností zákroků 93,37 procenta za Kanaďanem Barrym Brustem ze Slovanu.

Trenérem Jágrova Kladna zůstává Čermák, nový asistentem se stal Burger

Na Slovensku chytal i za Banskou Bystrici, s kterou získal v roce 2017 titul, Liptovský Mikuláš a Nové Zámky. Za poslední dva roky absolvoval také pět utkání v reprezentaci.

S Rytíři se dohodl velmi rychle. „Opravdu to byl rychlý proces. Já ke všemu v těchto dnech nemám moc času, protože prodávám byt a s tím je spojeno mnoho starostí. I proto jsem o Kladnu zatím nestačil ani mluvit třeba s již zmíněným Denisem Godlou," vyjádřil se Košarišťan pro web.

Cítí novou výzvu. „Jsem rád, že si vyzkouším hokej v jiné zemi, těším se na to," pokračoval gólman, který za své přijímá klubové plány. „Do nové sezony půjdu s mnoha očekáváními a věřím, že se nám bude co nejlépe dařit a že se nám podaří i postoupit do nejvyšší soutěže," uvedl gólman, který bude v jednom týmu s legendárním Jágrem. "Kdo by si s ním nechtěl zahrát, že? To je však jen bonus na novém angažmá. Líbilo se mi jednání s klubem, i nabídka byla velmi seriózní," dodal Košarišťan.

vap, Sport.cz

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: