Hokejisté Havlíčkova Brodu porazili Chomutov a vedou první ligu

Hokejisté Havlíčkova Brodu porazili ve šlágru 2. kola první ligy jednoho z favoritů soutěže Chomutov 5:4. Rebel má stejně jako další dva týmy plný počet bodů a vede tabulku, ambiciózní Piráti jsou po další ztrátě se dvěma body devátí.

Od úvodu se v Kotlině hrál útočný hokej, který v první třetině přinesl pět vstřelených branek. Do vedení se dostali domácí, ale Piráti dvěma góly překlopili skóre na svou stranu. Poslední slovo patřilo brodskému týmu, který napodobil Severočechy a dalšími dvěma zásahy se ujal vedení 3:2. Chomutov v prostředním dějství vyrovnal a do závěrečné dvacetiminutovky se šlo za nerozhodného stavu. Rebelové si počínali úspěšněji a necelé tři minuty před koncem vedli 5:3. Hostující svěřenci nového trenéra Václava Sýkory nesložili zbraně a díky vyloučením na straně soupeře se dotáhli na nejtěsnější rozdíl. Havlíčkův Brod se tak musel strachovat o vítězství až do závěrečné sirény, po níž slavil zisk tří bodů.

Druhou výhru si připsal také úřadující vítěz první ligy z Ústí nad Labem, který zdolal 5:2 Benátky. Domácí přivedl do vedení v oslabení Lev po spolupráci s Handlovským. V polovině zápasu zužitkoval ústecký kapitán Klobouček přesilovku pět na tři. Poté padly tři branky v rozmezí necelých tří minut. Potřetí kapituloval benátecký brankář Stejskal po pohotové střele Roda, vzápětí snížil Skalický na 1:3, ale domácí Slovinec Pajič vrátil Ústí tříbrankový náskok. Ve třetí části Skalický potrestal druhou gólovou trefou vyloučení domácího Zemana, ale ústecký obránce Hořava pečetil výhru Severočechů v další využité přesilovce pět na tři.

Třetím mužstvem s plným bodovým ziskem je Hradec Králové, který i díky dvěma gólům Budínského vyhrál 4:2 v Třebíči.

Střelcem kola byl ovšem šumperský Velecký, jenž při výhře 3:1 nad Jihlavou zaznamenal všechny góly svého mužstva. Navrátilec do druhé nejvyšší soutěže si tak připsal už 40. domácí zápas bez porážky.

Litoměřice získaly první body v sezoně za výhru 2:1 v prodloužení nad Olomoucí. Zápas rozhodl Slížek, nejlepším hráčem byl však vyhlášen devětatřicetiletý gólman Salfický.

Písek v utkání s Mostem celé utkání dotahoval, nakonec se však ve třetí části dvěma slepenými góly dostal do vedení a stav 5:4 udržel až do závěrečné sirény. Hosté v utkání těžili především z přesilovek, hned tři z nich dokázali využít. První utkání v Písku odchytal brankář Sparty Přikryl. Dvě branky v utkání zaznamenal domácí Kotrla a také hostující talent ze Slavie Žejdl.

2. kolo první hokejové ligy:
Šumperk - Dukla Jihlava 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 20., 34. a 52. Velecký - 49. Drtina. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 1500.
Havlíčkův Brod - Chomutov 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)
Branky: 5. Semorád, 13. Polodna, 15. Zábranský, 42. Jonáš, 58. Koma - 9. a 24. Kůs, 8. Hruška, 60. Grof. Rozhodčí: Kubičík - Reich, Chocholouš. Vyloučení: 9:8, navíc Protivný (H. Brod) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1134.
Písek - Most 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)
Branky: 35. a 46. Kotrla, 24. Bělohlav, 25. Suja, 47. Mrkvička - 8. a 31. Žejdl, 11. Krejčí, 39. Mavrojanidis. Rozhodčí: Florian - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:8, navíc Havlíček (Most) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 1190.
Kadaň - Beroun 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 18. Fiala, 26. Chlouba - 39. a 59. Hašek, 29. Švagrovský, 45. Špelda. Rozhodčí: Schmejkal - Arazimová, Zavřel. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 260.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 12. Lev, 30. Klobouček, 37. Rod, 39. Pajič, 50. Hořava - 38. a 45. Skalický. Rozhodčí: Grech - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. V oslabení 1:0. Diváci: 1080.
Třebíč - Hradec Králové 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Branky: 13. Vondráček, 26. Dočekal - 4. a 24. Budínský, 19. Brož, 25. Kadlec. Rozhodčí: Kubeš - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 1200.
Litoměřice - Olomouc 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 49. Suchý, 64. Slížek - 29. Šlahař. Rozhodčí: Horák - Flégl, Zika. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 850.