Šumperk - Ml. Boleslav 0:5Hokejisté Šumperku podlehli v první lize Mladé Boleslavi

Hokejisté Mladé Boleslavi vstoupili do druhé čtvrtiny základní části první ligy přesvědčivým vítězstvím 5:0 v Šumperku. V čele tabulky udrželi pětibodový náskok před Jihlavou, která vyhrála 5:3 na ledě Havířova.

Šumperk trápil favorita do poloviny zápasu, jenže všechny šance domácího mužstva pochytal brankář Valent. Středočeši pak ve vlastním oslabení vstřelili vítězný gól, na který navázali ještě dalšími čtyřmi trefami.

V Havířově vzala Jihlava ve druhé třetině domácím hráčům vítr z plachet třemi brankami. V 45. minutě se podruhé v zápase trefil Zeman a Dukla vedla už 5:2, Havířovští už dokázali jen snížit.

Beroun nestačil na Benátky

Na třetí místo tabulky se dostala Olomouc, neboť Beroun doma ve středočeském derby nečekaně podlehl posledním Benátkám nad Jizerou 1:3 a prohrál počtvrté za sebou. Naopak Olomouc v Třebíči nasměroval k vítězství stejným poměrem v první třetině Kindl, na začátku třetí části pak hosté vylepšili náskok dvěma brankami během minuty a půl.

Litoměřice dokázaly proti Mostu v 18. minutě góly Švagrovského a Mataie v přesilové hře otočit na 2:1, ale nakonec domácí potřetí za sebou nebodovali. Most vyrovnal Zavřelovou střelou, která nečekaně skončila za Přikrylovými zády, do vedení dostal hosty Slavíček a mosteckou výhru pojistil Majdan.

Havlíčkův Brod zdolal Budějovice

Havlíčkův Brod vedl nad českobudějovickým Motorem už o tři góly, Jihočeši ale nesložili zbraně a díky trefám Vaniše a Bárty snížili na nejtěsnější rozdíl. Nicméně stav 3:2 už vydržel i díky famóznímu výkonu domácího brankáře Dolejše až do závěrečné sirény.

Zápas Kadaň - Ústí nad Labem rozhodla závěrečná třetina, do níž hosté nastoupili s vedením 2:1. O to přišli, dokázali sice ještě srovnat na 3:3, ale poslední slovo měl 22 sekund před koncem domácí Charousek.

14. kolo první hokejové ligy:
Šumperk - Mladá Boleslav 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Branky: 31. a 54. Mikulík, 27. Jiránek, 42. Broš, 51. Nouza. Rozhodčí: Trombík - Poruba, Štěpán. Vyloučení: 1:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 893.
Havířov - Jihlava 3:5 (0:1, 2:3, 1:1)
Branky: 29. Koma, 33. Marosz, 56. Klimša - 34. a 45. Zeman, 8. Kaláb, 25. Důras, 30. Seman. Rozhodčí: Vampola - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Diváci: 2113.
Beroun - Benátky nad Jizerou 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 58. Divíšek - 35. Jonák, 54. Plodek, 56. Bárta. Rozhodčí - Svoboda, Šindler - Vavruška, Jílek. Vyloučení: 4:7, navíc Chalupa 10 min., Špelda (oba Beroun) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 250.
Kadaň - Ústí nad Labem 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Branky: 15. Gajovský, 49. Hromas, 53. K. Ton, 60. Charousek - 26. a 31. Roubík, 55. Boháč. Rozhodčí: Grech - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 340.
Havlíčkův Brod - České Budějovice 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 6. Kolafa, 26. Berger, 35. Havel - 46. Vaniš, 53. Bárta. Rozhodčí: Hribik, Smitka - Bosák, Šmika. Vyloučení: 6:5, navíc Ondřej 5 min. a do konce utkání, Novák (oba Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 1121.
Litoměřice - Most 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 18. Švagrovský, 18. Matai - 13. Smolka, 29. Zavřel, 50. Slavíček, 55. Majdan. Rozhodčí: Hodek, Škrobák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc Simon - Čížek oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 760.
Třebíč - Olomouc 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 56. Vondráček - 16. a 44. Kindl, 43. Diviš. Rozhodčí: Hejduk, Schmejkal - Svoboda, Svobodová. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 1150.