Rubriky:

První liga

V prvoligovém Kladně končí Burger, Tenkrát i Ptáček

5. května 2017 21:27 - Kladno

Zkušení hokejoví útočníci Jiří Burger, Petr Tenkrát i obránce František Ptáček nebudou pokračovat v barvách prvoligového Kladna. Loučí se i další zadák David Růžička a forvard Roman Přikryl. Rytíři naopak prodloužili smlouvy s útočníky Matějem Pekrem a Janem Klozem, zadákem Petrem Hořavou a brankářem Lukášem Cikánkem. Novou posilou týmu vlastněného Jaromírem Jágrem je bek Petr Štindl z Prostějova.

 

Rytíři Kladno, Twitter

"Vedení klubu předložilo Jiřímu Burgerovi, Petru Tenkrátovi a Davidu Růžičkovi nabídku nové smlouvy, na které se ale s hráči nedohodlo," uvedl tiskový mluvčí Rytířů Kladno Vít Heral.

Devětatřicetiletý Burger se loni vrátil do mateřského Kladna po 16 letech s bilancí 1130 utkání a 802 bodů za 334 branek a 468 asistencí v nejvyšší soutěži. V základní části první ligy byl nejproduktivnějším hráčem Rytířů se 42 body za 12 branek a 30 asistencí z 51 utkání a v play off byl s osmi body druhý v týmovém pořadí. V sezóně vedl mužstvo jako kapitán.

Stejně starý Tenkrát se vrátil loni do Kladna po jedné sezóně, v které působil krátce v Kometě Brno a pak ji dohrál v prvoligovém Ústí nad Labem. Vicemistr světa z roku 2006 a majitel bronzu z MS 2011 v uplynulé sezóně zaznamenal v 61 duelech včetně play of 38 bodů za 18 gólů a 20 asistencí.

Dvaačtyřicetiletý Ptáček nabídku smlouvy nedostal. Do Kladna přišel v říjnu 2015 z Komety Brno a byl v té době s 1209 starty v nejvyšší soutěži rekordmanem. V této sezóně jej překonal obránce Petr Kadlec z Plzně.

ČTK

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..