První liga

Kladno - Prostějov 4:2

Stav série 1:0

Kladno slaví první výhru. Jágr odstoupil hned po prvním střídání. Nezaváhali ani ostatní favorité

27. února 2018 17:45 - Praha
(Aktualizováno: 27. února 2018 20:44)

Hned plnou porcí čtyř zápasů odstartovalo play off hokejové první ligy. Diváci na Kladně se dočkali i Jaromíra Jágra. Nicméně šestačtyřicetiletá legenda vydržela na ledě jen jedno střídání. Po čtyřech sekundách majitel Rytířů zamířil na střídačku a z utkání odstoupil. Kladno i bez něj ale vyhrálo 4:2. Domácí duel zvládly i České Budějovice, které porazily Havířov 5:0 a Karlovy Vary, jež přehrály Vsetín 5:1. Uspěla i Slavia, která v prodloužení udolala Přerov 2:1.

Sport.cz

Na kladenském zimním stadiónu se diváci těšili zejména na Jaromíra Jágra. Ten je nezklamal, nicméně nastoupil jen na jedno střídání, jelikož jeho zdravotní stav poté, co ho havířovský Marek Sikora v závěru základní části narazil na hrazení, mu nedovoluje plnou zápasovou zátěž.

Legendární 68 strávila na ledě pouhé čtyři sekundy a poté se odebrala do šatny.

Kladno však i bez svého majitele první duel vyřazovací části zvládlo. Bitvu s Prostějovem rozhodl v 53. minutě David Tůma. V závěru pak gólem do prázdné brány pečetil výhru Zikmund.

Ani další favorité nezaváhali. Na jednoznačném vítězství Českých Budějovic se nejvíce podílel elitní centr Petr Vampola. Zkušený útočník jednu branku vstřelil a u tří asistoval. Čistým kontem se blýskl dvacetiletý brankář Petr Kváča.

Výhru slaví i Karlovy Vary. Dařilo se zejména Danielu Vrdlovcovi, který prožil čtyřbodový večer. Osmadvacetiletý útočník dal jeden gól a na tři další přihrál.

Nejvyrovnanější klání se hrálo v Edenu. Domácí Slavia zdolala Přerov až v prodloužení. V 62. minutě využil přesilovou hru Zdeněk Doležal a Pražané mohli slavit.

Druhé zápasy se hrají zítra. K postupu do semifinále je potřeba čtyřikrát zvítězit.