Volní po 26 hodinách izolace. Hygiena ve Finsku pustí Hronka i Nováka do turnaje

3. listopadu 2020 15:50 - Helsinky/Praha

Otazník nad účastí obránce Filipa Hronka i útočníka Pavla Nováka na Karjale vyřešila finská hygiena ve prospěch obou českých hokejistů, kteří měli po pondělním příjezdu do Helsinek hraniční test na covid-19.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Po přezkoumání odebraných vzorků a doložení zdravotní dokumentace obou hráčů nám byla povolena jejich účast na turnaji, takže se ihned připojili k mužstvu," uvedl mluvčí národního týmu Zdeněk Zikmund. Zmínění hokejisté při čekání na rozhodnutí strávili celkem 26 hodin v izolaci na pokoji v hotelu Radisson Blue Seaside a přišli i o úvodní společnou přípravu mužstva na ledě, která se odehrála už v úterý ráno.

Trenér Filip Pešán už v té chvíli věřil, že celá anabáze dopadne dobře. „Ulevilo se mi. Když se nám podařilo doložit, že oba kluci covid prodělali a mají už protilátky, nic nebránilo jejich účasti," řekl kouč, jenž se při čtvrtečním úvodním zápase turnaje se Švédy vrátí po roce na půl na střídačku. „Ohledně koučinku se mě zeptejte po prvním zápase, jak jsem se po takové době cítil. Teď jsem především rád, že můžeme být všichni na ledě a že už nám to vypuklo," prohlásil.

Reprezentace v nových časech. Čeští hokejisté budou uzavřeni ve finské bublině

Zejména absence Hronka, který v pondělí oslavil 23. narozeniny, by pro národní tým představovalo citelné oslabení, kmenový hráč Detroitu má být na Karjale pilířem české obrany. Osmnáctiletý útočník Novák patří mezi desítku členů reprezentační dvacítky, kteří by měli na finském turnaji dostat první příležitost v kategorii dospělých.

Jste skvělými reprezentanty země, vzkazuje Pešán zdravotníkům. Hokejisté budou sázet góly i pro ně

„Většina reprezentantů působí v cizině, kde není hokej zastavený a jsou normálně v klasickém pracovním provozu. V podstatě kromě kluků z dvacítek a realizačního týmu jsou všichni v pohodě, takže nebude potřeba v bublině někoho nějak opečovávat. Ve středu máme zase dvoufázový trénink, v kombinaci s nějakým videem bude program dostatečně náročný, nudit se hráči nebudou," mínil Pešán.

kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..