Rubriky:

Tipsport extraliga

Boj o ligové vavříny. A také finance. Fotbal nabízí naditější měšec než hokej

12. září 2018 08:06 - Praha

Boj o první místo, čest, slávu a také finance. I přísun do klubové pokladny může být inspirací. Tři nejvyšší české hokejové ligy bojují i o peněžní bonus. Prezident českého hokeje Tomáš Král vyhlásil prémie pro druhou a třetí nejvyšší soutěž. Jak si stojí hokejová extraliga proti fotbalistům?

 

Milan Malíček, Právo

Mistr hokejové Tipsport extraligy v sezóně 2018/2019 vyinkasuje milión korun, vítěz základní části také milión. Nejúspěšnější mužstvo v Chance lize 750 tisíc a nejlepší ve druhé lize si přijde na půl miliónu.

„Víme, že se hokej nehraje jen na extraligových stadiónech a že některé zápasy v těchto ligách mají vysokou sportovní úroveň a pro mnohá města mají i společenský význam. Věřím, že bonusy budou jednou z motivací pro kluby na čele obou tabulek, i když je jasné, že rozhodně nemohou předčít motivaci sportovní," citoval Krále server hokej.cz.

V uplynulém ročníku vítěz extraligy získal bonus milión korun, poražený finalista polovinu. „Jde o bonusy, které věnuje partner soutěže Tipsport. Prémii pro vítěze základní části uděluje svaz. Částky v extralize zůstávají stejné jako loni. Nižší soutěže odměňuje svaz," objasnil pro Sport.cz Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje.

Finanční odměny  
Tipsport extraliga  
Mistr 1 milión korun
Poražený finalista 0,5 miliónu korun
Vítěz po základní části 1 milión korun
Chance liga  
Vítěz 0,75 miliónu korun
Druhá liga  
Vítěz 0,5 miliónu korun
Fortuna liga  
Vítěz 12 miliónů korun
Druhé místo 6 miliónů korun
Třetí místo 3 milióny korun
Sestupující 3 milióny korun

„Nadále platí, že Tipsport coby titulární partner TELH, věnuje vítězi jeden milión korun a poraženému finalistovi 500 tisíc na rozvoj mládeže," doplnil informaci Petr Nitsche z BPA, která je partnerem nejvyšší soutěže.

První fotbalová liga je o pár miliónů štědřejší. Vítěz Fortuna ligy obdrží 12 miliónů korun, druhý tým šest, třetí tři a sestupující si rozdělí tři milióny korun. Částky vyplácí fotbalovým mužstvům Ligová fotbalová asociace.

lik, ram, Sport.cz, Právo

Jsou finanční odměny pro vítěze jednotlivých soutěží dostatečné?

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..