Litvínov kraloval v Pardubicích a vede extraligu. Sparta srazila Plzeň, první body slaví Liberec i Třinec

Ve šlágru 3. kola extraligy zvítězili hokejisté Sparty na ledě Plzně 3:2 po prodloužení. Skvělou formu drží Litvínov, který zničil Pardubice na jejich ledě 6:2 a zůstává na čele. První body slaví hokejisté Třince, kteří zvítězili na ledě Karlových Varů 2:0. Vítkovice díky třem brankám v posledních šesti minutách zdolaly Mladou Boleslav a zůstávají stoprocentní. Dařilo se i Liberci, který zvítězil v Chomutově 3:1.

Litvínovu vyšla první třetina v Pardubicích výborně

Litvínov má formu

Parádní formu mají v úvodu nového ročníku hokejisté Litvínova, kteří jasně dominovali i v Pardubicích, když vyhráli 6:2 a nadále zůstávají v čele. Hosté rozhodli o osudu utkání již v první třetině, kterou vyhráli přesvědčivě 3:0.

Košťálek trefil Spartě výhru

Pražská Sparta vydřela cenné body na ledě Plzně, když zvítězila po prodloužení 3:2. Domácí šli v první třetině díky brance Eberleho do vedení, hosté však díky trefám Kudrny a Jarůška skóre otočili. Západočechům trefil prodloužení Allen, poslední slovo však měli hosté, když v přesilové hře rozhodl obránce Košťálek.

Třinec i Liberec slaví první body

Třinečtí se ve třetím kole extraligy dočkali prvních bodů, když zvítězili na ledě Karlových Varů 2:0. Za Oceláře se trefil Chmielewski a Kovařčík.

Premiérové vítězství si připsali i hokejisté Liberce, kteří zvítězili na ledě Chomutova 3:1. Za Bílé tygry se drakrát trefil Bulíř, jedinou branku domácích si připsal ve druhé třetině  Klhůfek.

Vítkovice předvedly skvělý závěr

Ještě sedm minut před koncem prohrávaly Vítkovice na ledě Mladé Boleslavi 0:1, díky třem brankám v závěru však skóre otočily a vyhrály i třetí zápas v nové sezóně.  O branky hostů se postarali Trška, Kucsera a Květoň, za domácí se trefil Klepiš. Bruslařský klub tak zůstává bez bodu poslední.

Tipsport extraliga: 3. kolo
Chomutov - Liberec 1:3
Branky: 33. Klhůfek - 9. Bulíř, 23. Valský, 40. Bulíř.
Pardubice - Litvínov 2:6
Branky: 51. Trončinský, 54. S. Treille - 12. a 16. Ščotka, 11. Myšák, 27. F. Lukeš, 47. J. Mikúš, 50. Gerhát
Předehráno: Zlín - Hradec Králové 1:2
Sobotní dohrávka: 17:00 Olomouc - Brno

2 : 0 Třinec - České Budějovice 2 : 0 dohráno
20240328T17 : 00:00+0100