Brno dá hokejové Kometě 45 miliónů, chce ji dostat do extraligy

15. prosince 2006 13:42 - BRNO

Prvoligový hokejový klub Kometa Brno dostane v následujících třech letech od města dotaci 45 miliónů korun, které mají pomoci týmu do extraligy. Výměnou za to chce město místa v dozorčí radě akciové společnosti a každoroční finanční audit. Pokud se prý Kometě podaří prosadit v nejvyšší hokejové soutěži, je magistrát ochoten přispívat i dál. Navíc by se mohl podílet i na koupi extraligové licence.

 

PRÁVO/Lukáš Táborský

Loni Kometa skončila ve ztrátě tři milióny korun. V srpnu podalo několik minoritních akcionářů klubu návrh na konkurz. Roční patnáctimilionový grant je podle primátora Romana Onderky maximální částka, jakou může radnice přispět. Klub by ale podle primátora potřeboval asi dvakrát tolik.

Město má i několik podmínek. Chce místa v dozorčí radě. "Teď je v představenstvu hejtman Juránek. Myslíme si ale, že by politici neměli být v představenstvech, nýbrž v dozorčích radách," vysvětlil Onderka. Navíc magistrát plánuje každoroční audit hospodaření.

Město by prý v případě úspěchu uvažovalo i o koupi extraligové licence. Pokud ji vlastní klub, není vázán žádným konkrétním působištěm. Město by si ale chtělo podle Javorové zajistit, aby hokej v Brně zůstal.

Do nejvyšší soutěže se Kometa dostane v případě, že vyhraje první ligu a koupí si od Asociace profesionálních klubů ledního hokeje licenci, která je momentálně ohodnocena částkou 25 miliónů korun. Musí však splnit i další stanovené podmínky týkající se například základny mládeže a stadionu.

ČTK

ČT sport 3:0 Liberec - Třinec 3:0 dohráno
20210422T18:30:00+0200
Liberec vs. Třinec
Liberec vs. Třinec
Liberec
Třinec
ČT sport Liberec - Třinec dnes 17:00
20210423T17:00:00+0200
Liberec vs. Třinec
Liberec vs. Třinec
Liberec
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..