Plzeň zabrala a přidala Třinci na cestu domů šest branek

PLZEŇ

Ve 36. kole hokejové extraligy porazil Lasselsberger Plzeň třinecké Oceláře zaslouženě 6:2. V útočném utkání rozhodla ze strany domácích velmi povedená druhá třetina. Lasselsberger tak vsítil nejvíce branek v letošní sezóně a po dvou porážkách opět naplno bodoval, zatímco Ocelářům utkání nevyšlo po všech stránkách.

Plzeňský trenér Kučera před utkáním výrazně pozměnil složení útočných formací, což částečně zapříčinilo nachlazení kapitána Matějovského. Oboustranně nervózní úvod ukončila až přesilovková branka domácích. Hosté se nejprve ubránili padesát vteřin ve třech. Poté však Benák vystřelil tvrdě od modré čáry a gólmanem Vojtkem vyražený kotouč pohotově dorazil do sítě Fabuš.

Vstřelená branka domácí nabudila a hosté měli štěstí, že Divíšek nedotáhl svůj blafák do úspěšného konce. Špatně bruslící Třinec o chvíli později přežil i přečíslení dvou na jednoho, když Benákovu střelu zastavil Vojtek. Hosté hrozili pouze z protiútoků. Těsně před koncem úvodní části mohl srovnat po vybídnutí od Vůjtka Martynek, jeho teč ovšem dokázal vyrazit plzeňský gólman Málek.

Vstup do druhé třetiny vyšel domácím dokonale. Důras totiž projel středním pásmem, těsně za modrou čárou vypálil švihem a kotouč skončil za zády překvapeného Vojtka. Hosté poté dvakrát ohrozili Málka po chybách v domácí rozehrávce, ale strážce domácí svatyně zastavil Štefankovu střelu a za chvíli na něj ani nadvakrát nevyzrál z bezprostřední blízkosti Steber.

V dalším střídání si ve středním pásmu elegantně do jízdy zpracoval domácí Divíšek Čakajíkovu dlouhou přihrávku a následně se po projetí mezi dvěma beky trefil přesně mezi Vojtkovy betony. Dvoubrankové manko mohli hosté snížit během přesilovky, paradoxně ale inkasovali počtvrté. Frolo totiž příliš váhal s rozehrávkou v prostoru před Vojtkem, Ludvík mu vypíchl kotouč, a ten doplachtil až do sítě.

To už třinecký gólman nevydržel a přepustil své místo náhradníkovi Lukáši Danečkovi. Hosté ještě zkorigovali stav zásluhou Skořepy, který dorazil kotouč do sítě po nedůslednostech plzeňské obrany, ale jejich další příležitosti před druhou přestávkou zneškodnil pozorný Málek.

V závěrečné třetině již hosté rezignovali a na jejím začátku navíc obdrželi po tvrdé střele Čecha od modré čáry pátou branku. Poté přidal Kracík po vyjetí od mantinelu šestý gól. Další přečíslení domácí překombinovali, a tak na konečných 6:2 upravil při přesilovce ranou švihem z levého kruhu hostující Štefanka.

Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Fabuš (Benák), 21. Důras (Kracík), 26. Divíšek (Čakajík), 29. Ludvík, 44. V. Čech (Šindel), 48. Kracík (Vampola) - 35. Skořepa (Hašek), 58. Štefanka (Korhoň). Rozhodčí: Jebavý - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:7, navíc Adamský a Důras oba 5 min. a do konce utkání - Hašek 5 min. a do konce utkání, Polanský do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4920.
Plzeň: Málek - Derner, Čakajík, Benák, Dobrovolný, V. Čech, Malinský, Trnka - Důras, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Adamský (21. Zelenka) - Fabuš, Šindel, Šaffer - od 56. navíc Kubalík. Trenéři: Kučera a Černý.
Třinec: Vojtek (29. L. Daneček) - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Kundrátek - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Vůjtek, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - Hašek, Steber, od 25. navíc J. Daneček ml. a od 30. navíc T. Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.