Sparta před návštěvou sezony padla v nájezdech. Třinec, Zlín i Litvínov zvládly obrat

Nedělní program 42. kola Tipsport extraligy nabízí pět zápasů. Plzeň nedovolila Spartě přidat třetí výhru v řadě, Indiáni zvítězili 5:4 po nájezdech. Třinec vyhrál v Karlových Varech 3:1, Litvínov nad Pardubicemi 2:1, Liberec nad Chomutovem 7:2. Zlín 4:3 po nájezdech v Hradci.

Hokejisté Plzně (zleva): Jan Kovář, Jaroslav Kracík, Jakub Pour a Roman Vráblík oslavují gól na 2:1 proti Spartě.

Plzeň ve druhé třetině vedla už 4:1, Sparta ale využila tři přesilové hry a dotáhla utkání do rozstřelu. V něm jako jediný uspěl obránce Peter Čerešňák. Škoda navázala na páteční výhru nad Kometou 5:2. Duelu přihlížela nejvyšší návštěva v sezoně 15 578 diváků.

Liberec díky čtvrté výhře za sebou si v čele tabulky drží čtyřbodový náskok před druhým Třincem. Piráti nebodovali už pošesté za sebou. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se podílel na výhře Bílých Tygrů útočník Tomáš Filippi, dvakrát se trefil také Jan Ordoš. Gól a dvě přihrávky zaznamenal nejproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil.

Karlovy Vary se marně pokoušely chytit možná poslední stéblo naděje na předkolo play-off. Vedly, ale Třinec otočil. Oceláři tak vyhráli ve vzájemných duelech podeváté v řadě, v 32. minutě dal vítězný gól Štěpán Novotný.

Litvínov obratem proti Pardubicím udělal další krok k udržení posledního místa, které zajišťuje postup do předkola play-off. Michal Trávníček v 1000. zápase v extralize asistoval u vítězné branky Jana Ščotky. Litvínovští vyhráli třetí z posledních čtyř utkání. Dynamo prohrálo počtvrté v řadě.

Před startem utkání se kapitán Vervy Trávníček, který na magickou tisícovku zápasů dosáhl jako 16. hráč v historii, dočkal ovací vestoje.

Jedenáctý Zlín ve 22. minutě prohrávali už 0:3, ale nakonec po čtyřech prohrách uspěl po nájezdech. Přesto se mu desátý Litvínov vzdálil na rozdíl pěti bodů. Mountfield po předchozí sérii osmi domácích výher neuspěl před vlastním publikem podruhé za sebou. Nepomohlo mu ani střídání gólmanů při nájezdech. Maxwella vyměnil po třetí inkasované brance Pavelka. Ihned sice uspěl, ale Smoleňák poté nedal a zvítězili Berani. Vítěznou branku si připsal Popelka.

42. kolo Tipsport extraligy
Sparta - Plzeň 4:5 SN
Branky: 35. a 37. Rousek, 19. Piskáček, 46. Kalina - 12. Kodýtek, 22. Kracík, 29. Pour, 32. Kantner, rozhodující sam. nájezd Čerešňák
Karlovy Vary - Třinec 1:3
Branky: 24. Balán - 29. Chmielewski, 32. Š. Novotný, 59. Hrňa
Litvínov - Pardubice 2:1
Branky: 37. J. Petružálek, 48. Ščotka - 33. Rolinek
Liberec - Chomutov 7:2
Branky: 6. a 19. Ordoš, 28. a 34. Filippi, 13. M. Kvapil, 22. Valský, 25. Lenc - 11. L. Kovář, 53. T. Svoboda
Hradec Králové - Zlín 3:4 SN
Branky: 4. Linhart, 10. Kukumberg, 22. Vincour - 28. P. Sedláček, 35. Okál, 58. Valenta, rozhodující sam. nájezd Popelka