Tři rány pěstí od rozhodčího? To mě naštvalo nejvíce, soptil liberecký tvrďák Vlach

Ve druhém utkání finálové série vstřelil liberecký Jaroslav Vlach třetí gól svého týmu a byl za hrdinu. A mohl jim být i v prvním souboji na třineckém ledě, jenomže ve druhé třetině za stavu 1:0 minul zblízka prázdnou branku a Třinec následně skóre otočil, třetí utkání vyhrál 4:1 a znovu se ujal vedení.

Zleva Jaroslav Vlach z Liberce a Ethan Werek z Třince. Oba byli vyloučeni v poslední minutě zápasu za hrubost.

Co říct k vaší šanci, kterou jste mohl zvýšit na 2:0? Proč puk neskončil v brance?

Moje chyba, prázdná brána, měl jsem dát gól. Mrzí mě to, ale teď už s tím nic neudělám. Kdyby to bylo 2:0, tak by se nám určitě hrálo lépe. Mrzí mě to.

Trenér Filip Pešán řekl, že jste si nezasloužili vyhrát ani vést, souhlasíte?

Nezasloužili jsme si to, prohráli jsme, to je asi všechno, co bych k tomu řekl. Jestli to trenér zhodnotil takhle, tak on to vidí nejlépe ze střídačky. Všichni jsme cítili, že to tak bylo. Musíme být lepší.

Brankář Třince Šimon Hrubec inkasuje první branku zápasu, vpravo je střelec gólu Marek Kvapil z Liberce.

Čím si to vysvětlit, že během finále dvakrát předvedete tak špatný výkon?

Máte pravdu, ale nikdo nečekal, že Třinec přejedeme. Mají kvalitní mančaft, mají kvalitní hráče, spoustu hráčů z KHL... Čekaly se asi vyrovnané zápasy, po dvou třetinách to bylo 2:1. Samozřejmě jsme nehráli náš nejlepší hokej, ale furt byla šance na vítězství.

Finále se přiostřuje, na konci jste se s Dohertym sápali po Třineckých. Nervozita narůstá?

Je to už třetí zápas, samozřejmě se tam budou tvořit dvojice, nějaké nevyřízené účty ze zápasů. Je to finále, takže to emoce určitě má. Ale po mně se tam sápal někdo jiný než třinecký hráč...

Taylor Doherty z Liberce byl v poslední minutě vyloučen za hrubost.

Štve vás, že vás rozhodčí nenechali?

Mě nenaštvalo to, že nám v tom zabránili, ale to, že dostanu třikrát pěstí od rozhodčího. To mě naštvalo víc.

Ten nos je od pěsti rozhodčího?

Samozřejmě.

Jak těžké bude hodit zápas za hlavu?

Zregenerujeme, dáme si dobré jídlo a určitě se budeme snažit o to, abychom byli od začátku jiný mančaft. Půjdeme si za vítězstvím. Důležité bude mít i méně vyloučených.