Tipsport extraliga

Spartu v přestřelce dorazil Birnerův hattrick! Tabulce vévodí Karlovy Vary, Kladno je na dně

15. září 2019 15:45 - Praha
(Aktualizováno: 15. září 2019 20:05)

Kdo by tohle čekal? Po dvou kolech nového ročníku hokejové Tipsport extraligy má plný bodový zisk pouze jediný tým - Karlovy Vary! Západočeši zvítězili v Pardubicích 5:2, další výhru na konto hostujících týmů přidaly Hradec Králové po identické výhře v Kladně, Mladá Boleslav v Olomouci (2:1 v prodloužení) a Vítkovice ve Zlíně 3:2. Dál už v neděli slavili domácí. Liberec v úchvatné bitvě přestřílel Spartu 8:7 v prodloužení, Kometa Brno udolala úřadující mistry z Třince 2:1 po samostatných nájezdech a Plzeň přehrála Litvínov 2:0.

Radek Petrášek, ČTK

Extraliga v úvodu rozhodně nenudí, především tedy zápasy Sparty. Pražané i ve druhém vystoupení vstřelili sedm gólů, a přesto jim to tentokrát v Liberci k vítězství nestačilo! Po třech minutách a 43 sekundách vyhnali hosté z branky Peterse, to už vedli 3:1. Později 6:2 a ještě 7:3, ale závěr měli Bílí Tygři drtivý.

Skvělý Birner nejprve poslal zápas do prodloužení (to už dochytal i sparťanský brankář Machovský a pustil mezi tyče Sedláčka) a v něm dokonal hattrick i prohru Sparty. Ve dvou dosavadních zápasech sparťanů padlo dohromady 28 (!!!) branek, a to ještě liberecký Hudáček neproměnil ve druhé třetině za stavu 4:7 trestné střílení. Tygři jsou v tabulce druzí, Sparta sedmá.

Bílí Tygři loupili v Hradci, Augusta začal vítězně

Zatímco diváci v Liberci byli svědky ohnivé přestřelky, v Plzni stačily domácím k pohodlné výhře nad Litvínovem jen dva zásahy. Brankáři Indiánů Dominiku Frodlovi, který jako první v novém ligovém ročníku udržel čisté konto, přitom napočítali jen 11 zásahů. Zlín se proti Vítkovicím vzepjal k obratu a smazal dvougólové manko, výhru hostům však vystřelil v předposlední minutě Šimon Stránský.

Taktickou bitvu předvedli šampioni tří posledních ročníků, v Brně se nakonec radovali domácí po výhře 2:1 v samostatných nájezdech. Rozhodl o ní někdejší třinecký útočník Jakub Orsava. Až v prodloužení přidala druhou výhru v sezoně Mladá Boleslav. Skóre zápasu v Olomouci uzavřel, podobně jako v pátek proti Pardubicím, Lukáš Žejdl.

Mistr skolil nováčka. Marcinko slaví hattrick, Jágr jen přihlížel. Litvínov obral Kometu

Na dně tabulky uvízlo Kladno. Bez zraněného lídra a majitele klubu Jaromíra Jágra to zatím nováčkovi nejde, v neděli doma prohrál po nepovedené úvodní třetině s Hradcem Králové 2:5 a ještě nezískal ani bod. Stejně jako Pardubice, které podlehly Karlovým Varům 2:5 a hokejisté z lázeňského města se trochu nečekaně vyhřívají na pozici lídra soutěže.

Hokejová Tipsport extraliga - 2.kolo:
Brno - Třinec 2:1 po samostatných nájezdech
Branky: 17. Štencel, rozhodující sam. nájezd Orsava - 33. Kundrátek
Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení
Branky: 45., 55. a 64. Birner, 2. a 11. Filippi, 34. Lenc, 36. Šír, 42. Bulíř - 2. a 35. A. Kudrna, 4. Košťálek, 4. Forman, 7. Řepík, 12. Ďaloga, 20. Říčka
Kladno - Hradec Králové 2:5
Branky: 31. O´Donnell, 43. Lakos - 3. Jergl, 4. Cingel, 19. Nedomlel, 37. Paulovič, 38. Cibulskis
Plzeň - Litvínov 2:0
Branky: 20. Mertl, 57. Gulaš
Olomouc - Mladá Boleslav 1:2 v prodloužení
Branky: 49. Irgl - 7. P. Kousal, 63. Žejdl
Pardubice - Karlovy Vary 2:5
Branky: 19. Kousal, 55. Piché - 6. Flek, 14. O. Beránek, 15. Griger, 19. Stříteský, 38. Skuhravý
Zlín - Vítkovice 2:3
Branky: 39. Honejsek, 43. Žižka - 24. T. Černý, 32. E. Němec, 59. Š. Stránský