Kometa udolala Spartu, Olomouc zastavila Vary. Kladno padlo v prodloužení. Zlín stále čeká na bod

Hokejisté Karlových Varů se ve 4. kole extraligy marně snažili hájit dosavadní stoprocentní bilanci, v Olomouci prohráli 2:3. Kometa porazila Spartu 2:0. Třinečtí přemohli Litvínov 3:2, Vítkovice zvítězily po prodloužení 3:2 na Kladně, které ukořistilo aspoň první bod. Marně na něj čeká Zlín, který padl 4:5 v Plzni. Liberec si poradil 4:3 s Mladou Boleslaví. Pardubice podlehly Hradci Králové 1:2.

Petr Holík z Brna se raduje z gólu proti Spartě.

Olomouc připravila Energii první porážku v sezoně. Utkání rozhodl ve 44. minutě útočník Petr Strapáč. Hanáci se posunuli na čtvrté místo tabulky, Západočeši klesli na třetí.

Brňané v jednom ze šlágrů kola slaví první tříbodový zisk v sezoně, Sparta naopak po prohře 0:2 poprvé nebodovala. O branky vítězů se postarali Petr Holík a Jan Hruška, čisté konto udržel Karel Vejmelka.

Hokejisté Pardubic prohráli ve východočeském derby před nejvyšší návštěvou sezony 9253 diváků s Hradcem Králové a ani ve druhém domácím vystoupení v ročníku nebodovali. O třetí výhře Mountfieldu z posledních čtyř soutěžních soubojů s rivalem rozhodl ve 33. minutě v přesilové hře obránce Filip Pavlík. Hradec po úvodní prohře v novém ročníku naplno bodoval potřetí za sebou, Dynamo má na kontě jen jedno vítězství.

Třinečtí Oceláři porazili Litvínov nakonec jen těsně 3:2. Proti tomuto soupeři vyhráli pojedenácté v řadě. Pod vítězství úřadujícího mistra, který vedl už o tři branky, se podepsali premiérovými góly v extralize David Kofroň a Matěj Stránský. První trefu hostů vstřelil polský útočník Pawel Zygmunt, který v české nejvyšší soutěži debutoval.

Kladno získalo první bod v soutěži. Utkání rozhodl v čase 60:26 lotyšský útočník Vítkovic Roberts Bukarts, gól a dvě asistence si v dresu hostů připsal Šimon Stránský. Kladno v sestavě i s Jaromírem Jágrem dokázalo ve třetí třetině vyrovnat z 0:2 na 2:2, na první výhru po postupu do nejvyšší soutěže ale i nadále čeká.

Plzeň i podruhé v sezoně doma naplno bodovala. Zlínští sice na západě Čech vedli 2:0 a po dvou třetinách drželi remízu 4:4, ale stejně nakonec prohráli i čtvrtý zápas nového ročníku a bez bodu klesli na dno tabulky. Plzni výhru zajistily tři využité přesilové hry, navíc se dvěma góly a přihrávkou blýskl Luboš Rob a tři kanadské body si zapsali i Milan Gulaš (1+2) s Vojtěchem Němcem (0+3).

Liberec otočil ve třetí třetině dvěma slepenými góly během dvaceti vteřin zápas s Mladou Boleslaví a zvítězil 4:3. Bílí Tygři tak vyhráli i čtvrtý zápas v sezoně, naopak Mladá Boleslav si připsala první porážku a na vítězství zpod Ještědu čeká již 21 zápasů. Naposledy se Bruslaři v Liberci radovali z výhry 18. listopadu 2010.

Extraliga – 4. kolo
Třinec–Litvínov 3:2
Branky: 14. P. Vrána, 37. Kofroň, 38. M. Stránský – 40. Zygmunt, 52. Kašpar
Liberec–Ml. Boleslav 4:3
Branky: 23. Zachar, 27. Filippi, 57. L. Hudáček, 57. J. Vlach – 8. J. Stránský, 30. a 39. R. Zohorna
Kladno–Vítkovice 2:3 PP
Branky: 57. Austin, 59. Redlich – 42. Š. Stránský, 50. Lakatoš, 61. Ro. Bukarts
Plzeň–Zlín 5:4
Branky: 13. a 32. Rob, 18. Gulaš, 22. Indrák, 46. Mertl – 4. Köhler, 8. Ferenc, 27. Dufek, 32. Herman
Olomouc–Karlovy Vary 3:2
Branky: 8. Kolouch, 20. Nahodil, 44. Strapáč – 21. Stříteský, 22. Šenkeřík
Brno–Sparta 2:0
Branky: 1. P. Holík, 27. J. Hruška
Pardubice–Hradec Králové 1:2
Branky: 31. Hovorka – 17. Rosandič, 33. F. Pavlík

1 : 2 Pardubice - Třinec 1 : 2 dohráno
20240416T18 : 00:00+0200