Rubriky:

Tipsport extraliga

Kometa už není bez trenéra. Na lavičku se vrací Zábranský

18. listopadu 2019 10:04 - Brno

Hokejová Kometa Brna byla bez hlavního trenéra jen několik hodin. Kouč Petr Fiala rezignoval bezprostředně po nedělním extraligovém výprasku od Karlových Varů 2:7. V pondělí ráno už jej ve funkci nahradil klubový majitel Libor Zábranský, který v roli kouče dovedl Kometu ke dvěma mistrovským titulům. Informaci uvedly oficiální stránky klubu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Asistentem zůstává Kamil Pokorný, z pozice videokouče se na lavičku přesunuje Jiří Horáček.

„Je to reakce na odstoupení pana Fialy. Jiné řešení se v tuto chvíli pro Kometu nenabízelo, protože v úterý hrajeme v Třinci. Věřím, že společně s asistenty dokážeme klukům pomoct, a že se zase vrátíme na vítěznou vlnu. Novinkou bude, že mladý perspektivní trenér Jiří Horáček se posouvá z pozice videokouče a bude se mnou a s Kamilem Pokorným na střídačce," sdělil staronový trenér a zároveň majitel klubu.

Zábranský vedl áčko Komety od února 2016, kdy nahradil ve funkci Aloise Hadamczika. Od té koučoval tým ve 241 zápasech. Útok na mistrovský hattrick mu letos překazil v semifinále Liberec.

Po něm předal trenérskou roli Petru Fialovi. Ale jak se nakonec ukázalo, bylo to jen na devatenáct extraligových utkání.

Brno je třetím klubem, který v probíhajícím extraligovém ročníku mění trenéra. Nejprve byl na začátku října odvolán v Pardubicích Ladislav Lubina a tým převzal jeho asistent Radek Bělohlav. V polovině října pak skončil ve Zlíně Antonín Stavjaňa, jehož nahradil Robert Svoboda. Před necelým měsícem se měnil realizační tým v Hradci Králové, Vladimír Růžička starší doplnil na pozici hlavního kouče Tomáše Martince.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..