Rubriky:

Tipsport extraliga

Ještě pět zápasů a pak sbohem? Jágrovi hrozí, že přijde o svého dvorního centra

28. ledna 2020 11:01 - Praha

Pro Kladno je v současnosti jedním z nejdůležitějších hráčů. Nastupuje v elitní útočné formaci s majitelem hokejových Rytířů Jaromírem Jágrem a je i produktivní. Otázkou ale zůstává, jak dlouho Petr Vampola v klubu zůstane. Osmatřicetiletý mistr světa z roku 2010 má do Kladna vyřízené střídavé starty z prvoligové Slavie, která v úterý oznámila, že rodákovi ze Žďáru nad Sázavou umožní v extralize hrát do 15. února. Teprve pak se uvidí, co bude dál.

 

Ondřej Deml, ČTK

„V létě, kdy se nám zejména díky (trenérovi) Miloši Říhovi mladšímu povedlo do Slavie přivést hráče takových kvalit, vznikla mezi klubem a Petrem Vampolou dohoda, kterou obě strany vzájemně respektují. Proto jsme se rozhodli vyjít Petrovi vstříc a po domluvě se sportovním manažerem a trenérem ho uvolnit na střídavé starty do Kladna," vysvětluje situaci pro oficiální stránky Slavie předseda jejího představenstva Stanislav Tichý.

Vampola zpočátku dokázal skloubit nastupování za Kladno v nejvyšší soutěži i za Slavii v první lize, to ale nešlo dlouhodobě. Za poslední dva týdny proto odehrál za Pražany jen jediný duel. Přednost dostávali Rytíři, v jejichž dresu si od prosincového vyřízení střídavých startů připsal v osmi zápasech tři góly a dvě asistence.

Petr Vampola v diskusi s hlavním rozhodčím Pavlem Hodkem.

Jiří G. Novák

A Slavia v úterý přišla se zprávou, že Vampola může po vzájemné dohodě klubů působit na Kladně do 15. února, kdy končí možnost střídavě nastupovat za dva kluby v různých soutěžích.

To znamená, že Kladenští můžou zkušeného centra využít ještě v utkáních v Hradci Králové, doma s Karlovými Vary, ve Vítkovicích, doma se Zlínem a pak v Olomouci.

Co bude následovat dál? „Poté budeme řešit další kroky a na základě jednání s Kladnem uděláme takové rozhodnutí, aby bylo z dlouhodobého hlediska nejlepší pro Slavii," upřesňuje Tichý, jehož Slavii patří v tabulce „O pořadí v play off" aktuálně pátá příčka a má tak na dosah přímý postup do čtvrtfinále vyřazovací části.

Petr Vampola z Kladna (vlevo) se raduje z gólu. Vpravo je spoluhráč Jakub Strnad.

Vít Šimánek, ČTK

Při rozhodování o Vampolovi od druhé poloviny února může hrát roli i Vítězslav Bílek. Šestatřicetiletý útočník patří Kladnu, ze které má vyřízené střídavé starty do Slavie. A v ní se mu náramně daří, vždyť v pěti zápasech za sešívané nastřílel sedm gólů!

škv, Sport.cz

  0:1 Liberec - Litvínov 0:1   dohráno
20200814T18:00:00+0200
Liberec vs. Litvínov
Liberec vs. Litvínov
Liberec
Litvínov
  3:1 Plzeň - Kladno 3:1   dohráno
20200814T17:30:00+0200
Plzeň vs. Kladno
Plzeň vs. Kladno
Plzeň
Kladno

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..