Rubriky:

Tipsport extraliga

Koronavirus ukončil předčasně hokejové ligy EBEL i v Německu

10. března 2020 18:19 - Vídeň/Berlín

Zatímco v tuzemsku nejvyšší hokejová soutěž pokračuje kvůli epidemii koronaviru před prázdnými tribunami, v sousedních zemích přikročili k razantnímu kroku. Německá hokejová liga i mezinárodní liga EBEL, v níž startuje i Znojmo, byly předčasně ukončeny. Mistrovské tituly nebudou uděleny. Vedení obou soutěží o tom dnes rozhodlo kvůli opatřením, která prakticky do odvolání nařizují konání sportovních akcí bez diváků.

 

Profimedia.cz

Liga EBEL ukončila sezonu během čtvrtfinálových sérií, v nichž byla odehrána tři utkání. Znojemští Orli prohrávali s vítězem základní částí Bolzanem 0:3 a jediná porážka je dělila od vyřazení.

"Bohužel je to smutný den pro kluby, hráče, funkcionáře a především pro fanoušky. Všichni jsme se měsíce těšili a připravovali na vrchol sezony, který bohužel nakonec nezažijeme. Jsme však ve výjimečné situaci. Ačkoliv nás toto rozhodnutí mrzí, je naší povinností jej učinit, aby se situace vrátila v co nejkratším čase do normálu," uvedl v prohlášení prezident EBEL Christian Feichtinger.

Mistra letos nepozná ani německá hokejová liga, která měla pokračovat zápasy play off ve středu. "Je nám velmi líto všech klubů, partnerů a zejména fanoušků po celém Německu, že musíme učinit tohle rozhodnutí. Vzhledem k současnému vývoji však máme povinnost zodpovědně řešit situaci. Prioritou je zdraví našich fanoušků, hráčů a zaměstnanců," uvedl generální ředitel Gernot Tripcke.

Hokej se dnes hrát bude, ale bez diváků! Co ovšem bude dál, se rozhodne ve středu

Do Ligy mistrů se z německé DEL kvalifikovaly Mnichov, Mannheim, Straubing a Eisbären Berlín. Z EBEL postoupila trojice Bolzano, Salcburk a Vídeň.

Sportovní akce omezili kvůli koronaviru také v Rakousku. Znojmo dohrálo

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..