Rubriky:

Tipsport extraliga

Senzace! Vrbata končí v Mladé Boleslavi, kdo mistra světa nahradí?

4. května 2020 15:27 - Mladá Boleslav/Praha

Hokejová Mladá Boleslav hlásí obrovskou a překvapivou novinku. Z managementu extraligového klubu se v tuto chvíli stahuje Radim Vrbata, který končí i na pozici sportovního ředitele. Tu po něm přebírá Václav Nedorost. Informace zveřejnily v pondělí odpoledne internetové stránky Bruslařského klubu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Už když Radim v klubu nastupoval, panovala dohoda, že zajede u A mužstva i mládeže nový systém a posléze se stáhne do ústraní," vysvětluje Jan Plachý, spolumajitel hokejového klubu BK Mladá Boleslav. „Má tři malé děti, má i své další povinnosti a aktivity, kterým se chce věnovat. Chápu ho, u hokeje je celý život a asi je logické, že chce dělat i jiné věci," tvrdí na klubovém webu.

Vzápětí přidává další informace, aby fanoušci nemuseli spekulovat, co stojí za koncem klubového odchovance v mladoboleslavském hokeji. „Neznamená to, že odchází úplně. Stále bude dohlížet a konzultovat sportovní chod klubu, ale nebude dělat denní operativu s týmem, trenéry a agenty, to všechno přechází na Václava Nedorosta," říká Plachý.

Hokejisté Plzně zahájili přípravu, trénuje s nimi i Jan Kovář. Rozjely se Vítkovice i Vary a Litvínov

„Z mého pohledu je to spíš kosmetická věc a beru to tak, že se nic zásadního nemění. Stále budeme všechny sportovní kroky konzultovat ve skupině, ve které bude mít Radim důležité slovo," dodává.

Hokejisté Komety zahájili suchou přípravu bez cizinců. Zatím posilují na hřišti

Že nejde o bombastickou novinku, potvrzuje i sám Radim Vrbata. „Není v tom žádná senzace. Takový byl plán a dohoda s majitelem klubu Honzou Plachým. Už když jsem do funkce nastupoval, zdůrazňoval jsem, že jde o dočasné řešení, a že zatím nemám žádné funkcionářské ambice," připomíná zhruba rok a půl stará tvrzení.

„Z mé strany šlo čistě o pomoc rodnému klubu, o snahu nastavit věci tak, jak si myslím, že by mohly a měly fungovat. Hlavním důvodem mého odchodu jsou rodinné záležitosti a taky moje další mimohokejové aktivity, kterým se chci v současnosti věnovat," doplňuje Vrbata.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..