Živě

Nejlepší a nejproduktivnější obránce extraligové sezony opouští Česko

18. května 2020 13:58 - Praha

Přestože zachránit Kladno v nejvyšší hokejové soutěži se mu nepovedlo, jemu osobně vyšla premiérová sezona v české extralize parádně. Šestadvacetiletý Kanaďan Brady Austin se stal nejproduktivnějším i nejlepším obráncem celé ligy, a přestože o jeho služby panoval zájem z několika tuzemských klubů, nyní po roce odchází do zahraničí. V příštím ročníku bude hrát Kontinentální ligu za Nižnij Novgorod.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rytíři získali Austina, jehož v roce 2012 draftovalo pro NHL Buffalo, ve slavné soutěži ale odehrál jen pět zápasů, loni v létě a byla to posila, která se majiteli klubu Jaromíru Jágrovi opravdu povedla.

Austin v 52 zápasech základní části vstřelil 18 branek a připojil 25 asistencí. Žádný z extraligových obránců nedal v uplynulém ročníku více gólů ani neměl více kanadských bodů. Za své výkony byl navíc Kanaďan vyhlášen nejlepším obráncem extraligy.

https://www.facebook.com/hctorpedo/videos/1094103470967018/

O Austina nyní stálo hned několik českých klubů, on ale nakonec dal přednost KHL. V Novgorodu, kde podepsal roční smlouvu, s ním počítají do druhé obranné dvojice.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..