Třinecký Moravec: Derby je pro mne totéž, co play-off

25. listopadu 2008 07:00

Olympijský vítěz z Nagana David Moravec se nemůže dočkat úterního extraligového utkání Vítkovice - Třinec. Těší se na led, na němž vyrůstal, svým třineckým spoluhráčům slibuje za bodový zisk bohatou svačinku a předpokládá derby ostré jako žiletka.

 

PRÁVO

V úterý dojde na hokejovou bitvu Vítkovice - Třinec. Co pro vás, odchovance Vítkovic, dnes ve službách Třince, takový zápas znamená?

Těším se na něj. Derby je vždycky na obou stranách vyhecované a pro mne osobně je totéž, jako zápas play-off. Nejvyšší motivace, nejvyšší nasazení, jeden z vrcholů sezóny. A v úterý v tom bude ještě něco navíc: bude se hrát na mém bývalém domácím hřišti.

V ČEZ Aréně je větší než na jakém hrajete v Třinci. Je to velký problém?

Problém by to být neměl, ale větším rozměrům se musíme rychle přizpůsobit, abychom se nedivili jako po první třetině utkání s Plzní. Mí spoluhráči stejně jako já vědí, že vyrovnat se s těmito podmínkami znamená při celoplošné obraně hodně bruslit.

Co asi bude rozhodovat?

Navrch bude mít ten, kdo bude vyhrávat osobní souboje. Přináší to nějaký metr volnosti navíc a na velkém hřišti je to podstatná výhoda. Důležité bude hrát tvrdě, ale čistě, abychom nebyli zbytečně oslabováni.

Proti Vítkovicím se v poslední době Třinci daří. Je to psychická výhoda?

Rád bych, aby výsledek byl pro nás dobrý i v dnešním derby. Nechci to zakřiknout a radši o tom nebudu mluvit. Naše psychická výhoda momentálně je, že jsme zachránili páteční domácí zápas se Slavií a skóre otočili a udrželi je v neděli s Plzní. To tým posiluje.

Máte pozoruhodnou šňůru dobrých výsledků.

Máme, ale v tabulce se nějak extra vzhůru neposunujeme.

Nicméně co je příčinou, že hrajete mnohem lépe než na začátku sezóny?

Hodně si věříme, jsme silnější psychicky. Ale v úterý narazíme na soupeře, jenž hraje velmi dobře, také si věří. Je sebevědomý, dovoluje si riskantní věci a ty mu vycházejí.

Vypíšete svým spoluhráčům prémii za body z Vítkovic?

Kdo hraje proti svému bývalému klubu, platí svým spoluhráčům svačinku za úspěšný výsledek vždycky. To je v Třinci nepsaný zákon.

Minule jste byl v hledišti ČEZ Arény na utkání Vítkovice - Kladno a kameraman si vás vybral do hlasovací soutěže diváků Fešák fanda. Víte, jak jste dopadl?

Nevím, ale myslím, že jsem nevyhrál. S malým synem jsem odešel domů po druhé třetině.

Vladimír Kolář, Sport.cz, Právo

O2 Sport Sparta - Litvínov dnes 18:00
20210225T18:00:00+0100
Sparta vs. Litvínov
Sparta vs. Litvínov
Sparta
Litvínov

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: