Horor na jihu a vztek pod rouškou. Prvních pět minut bylo naprosto tristních, říkal zdrcený Prospal

17. září 2020 21:40 - České Budějovice

Sedm let čekaly České Budějovice na extraligový zápas. Jenže při návratu absolutně nezvládly úvod třaskavého duelu s Mountfieldem, který jako majitel licence přestěhoval v roce 2013 klub elitní soutěže právě z jihu do Hradce Králové. Než domácí hokejisté vůbec stačili vystřelit na branku soupeře, prohrávali už po 222 vteřinách rozdílem tří gólů.

 

Václav Pancer, ČTK

Z hlediště, kam při epidemiologických omezeních mohlo jen 3710 diváků, přesto nezazněl ani jednou pískot. „Fanoušky máme naprosto skvělé. Bylo mi líto, že nesmíme pustit na hokej ani všechny držitele permanentek, natož Budvar arénu vyprodat," řekl generální manažer budějovického klubu Stanislav Bednařík.

Na premiéru přišel v jihočeské metropoli maximální možný počet dovolených fanoušků. Permanentních vstupenek přitom Motor prodal o několik set víc, takže vůbec nedává do prodeje lístky na jednotlivá utkání. „Jsem z toho smutný, některým restrikcím prostě nerozumím. Bohužel to vychází tak jednou za šest až sedm zápasů, kdy se na zápas nedostane někdo, ač si permanentku zaplatil," krčil rameny Bednařík.

Budějovičtí fanoušci.

Václav Pancer, ČTK

Fanoušci ale ani po konečné prohře 1:5 Motor nezatratili. „Musíme být ohromně vděčni lidem, že za nám stáli až do konce. Takhle si tady ale vstup do soutěže nikdo nepředstavoval, děsně rychle se nám hra sesypala," mrzelo kapitána Pavla Pýchu.

Prospal o pikantním startu, karanténách a cílech. Play off je obrovský lákadlo, hlásí

Z pohledu kouče Václava Prospala to byl přímo horor. Motor inkasoval už v osmé vteřině, neboť nervózní Venkrbec prohrál své první extraligové vhazování, ve středovém kruhu dokonce upadl a hned soupeři nabídl prostor pro útok. Cingel pak jen poslal puk před bránu, kde stál úplně osamocený Orsava.

O minutu později zaplatili domácí za faul druhým obdrženým gólem a když jim hradecký Radovan Pavlík pláchnul i v oslabení a blafákem si vychutnal Čiliaka, byl nováček zralý na ručník. „Začali jsme šíleně. Za nic se nemůžeme schovávat, zejména prvních pět minut bylo naprosto tristních. Premiéra mezi elitou se nám hrubě nepovedla," lomil rukama trenér a kdyby neměl tvář zakrytou rouškou, všichni by viděli, že je doslova rudý vzteky.

Nováčkovi návrat mezi elitu zhořkl! České Budějovice prestižní zápas nezvládly

Hosté měli zápas pod kontrolou, Filip Hronek se v obraně ukázal jako rozdílový hráč a po nechytatelné dělovce zapsal vítězný gól. „Sedlo mi to, hráče potěší taková trefa v přesilovce. Budějovičtí pak byli dost zamrzlí," mínila dočasná posila z Detroitu. „Největší rozdíl bych viděl v preciznosti provedení. Hradec byl perfektní v koncovce, kde my všechno dělali jen napůl, za to tam od nás byla spousta chyb i zbytečných vyloučení," musel si přiznat Pýcha.

kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..