Tipsport extraliga

Slavia doma vládne, poznala to i Plzeň

28. prosince 2010 20:34 - PRAHA

Plzeň prohrála a přitížila si situaci směrem k vysněnému play-off. Ve 34. kole podlehla na Slavii 1:3. Ta doma zažívá pravidelný sběr bodů. Z posledních deseti utkání před svými fanoušky devětkrát vyhrála. Slávisté potvrdili, že letos se jim na mužstvo Mariana Jelínka daří. Tři zápasy a pokaždé vítězství.

Jan Handrejch, Právo

Slávistický brankář Miroslav Kopřiva vs. nejproduktivnější duo extraligy - Tomáš Vlasák a Martin Straka. Po první třetině byl spokojenější domácí gólman. Lídr kanadského bodování měl dvě šance, ale nevyužil je.

Plzeň dostala příležitost ke skórování i ve třech přesilovkách, ale ani jedenáct střeleckých pokusů neuspělo a slávisté byli rádi, že prvních dvacet minut pro ně skončilo.

První gól padl ve 26. minutě. Překonán byl plzeňský Luboš Hořčička. A „poděkovat“ mohl spoluhráči. Slávistický útočník Tomáš Svoboda jel na plzeňského gólmana, ten si s nájezdem poradil, ale vše se snažil ještě zachránit obránce Jan Dresler. Jenže s pukem skončili všichni tři v brance - Hořčička, Dresler i puk.

„Moc jsem to nečekal, neudělal jsem to nejlépe, ale Plzeň si dala gól sama,“ přiznal se poté autor úvodní branky utkání.

Obránce Slavie Vladimír Roth (uprostřed) odstavuje hráče Plzně Obránce Slavie Vladimír Roth (uprostřed) odstavuje hráče Plzně foto: Právo/Jan Handrejch

Za tři minuty ale objížděl hřiště a hecoval fanoušky Radek Duda, který tečí v početní výhodě srovnal na 1:1. Remízou ale třetina neskončila. V domácím dresu se opět ukázal Tomáš Micka, prostřelil betony hostujícího gólmana. Slávistický forvard má formu. V předchozích třech zápasech si připsal sedm bodů.

Plzeň ve třetí části tlačila, v podstatě jako celý zápas. Ale třetí gól dala Slavia. Michal Vondrka vystřelil, Hořčička vyrazil a Jan Benda dorazil na 3:1. Do konce normální hrací doby zbývalo osm minut. Hosté zkusili i hru bez brankáře, ale skóre se už neměnilo.

Slavia - Plzeň 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Svoboda (Roth), 37. Micka (Sklenář, Kuboš), 52. Benda (Vondkra) - 29. Duda (Straka, Hanzlík). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 8497
M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Barák - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Poletín, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Frolo, Slaney - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Stránský, Straka, Duda - Plášek, Haman, Lev - Lammers, Dvořák, M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.