Tipsport extraliga

Olomouc - Ml. Boleslav 0:3 Olomoucká bída trvá, Hanáci prohráli třetí zápas v řadě

21. Zohorna 0:1
26. Jaaskelainen 0:2
35. Pláněk 0:3
Záznam online reportáže »

27. listopadu 2020 20:13 - Olomouc

Hokejisté Mladé Boleslavi potvrdili dobrou formu a po přesvědčivém výkonu v úterý proti Karlovým Varům (11:4) zvítězili v dnešním duelu 21. kola extraligy 3:0 také na ledě Olomouce. Po bezbrankové první třetině se hosté dostali ve druhé části do tříbrankového vedení a ve třetí třetině svůj náskok udrželi. U všech tří gólů si připsal asistenci David Šťastný, nulu uhájil díky 25 zákrokům brankář Jan Růžička. Hanáci prohráli potřetí v řadě.

Radek Petrášek, ČTK

Domácí šli brzy do dvojnásobného oslabení. Přesto si právě oni připsali první velkou šanci. Hned po odpykání trestu jel sám na Růžičku Tomeček, jeho snahu o zakončení mezi betony ale hostující brankář vystihl. V průběhu pokračující přesilové hry Konrád srazil Bernadovu střelu jen do brankoviště, odkud jej musel dostat do bezpečí obránce Dujsík.

Mladá Boleslav byla v průběhu první třetiny mírně aktivnější a Konrád musel zasahovat také proti střele Šťastného po jeho vydařeném individuálním průniku. Dvojnásobnou přesilovou hru dostala na konci první třetiny k dispozici také Olomouc. Z ideální pozice během ní střílel Kucsera, propadnutý puk po zásahu Růžičky však směřoval mimo tři tyče hostující branky.

Plzeň doma selhala, v čele tabulky ji střídají Oceláři. Hradec nestačil na Spartu

Bezbrankový stav vydržel jen do úvodní minuty druhé třetiny, kdy se zpoza branky obtočil Zohorna a rychlou střelou zápěstím poslal puk přesně ke vzdálenější tyči. O tři minuty později se do samostatného úniku dostal Jääskeläinen, Konrád si ale s jeho kličkou poradil.

Konrádovi pomohla tyčka

Bezmocný byl však olomoucký brankář o další tři minuty později, kdy se finský útočník prosadil střelou z hranice kruhu v přesilové hře. Olomouc si vytvořila první šanci druhé třetiny přesně v její polovině, Růžička však Burianovu střelu z levé strany pokryl.

O minutu později využil výhodného odrazu puku Ševc a střelou bez přípravy orazítkoval pravou tyč Konrádovy branky. Z podobné pozice jako Ševc střílel v 35. minutě také Pláněk.

Hanzl rozhodl v nájezdech o výhře Litvínova

Olomoucký brankář měl v době střely zakrytý výhled a nestačil tak na prudkou střelu hostujícího obránce k bližší tyči zareagovat. Domácí si před koncem druhé třetiny vytvořili ještě dvě dobré šance, ale Nahodil nemířil přesně a úspěch jim nepřinesl ani závar před Růžičkovou brankou v posledních vteřinách druhé třetiny.

Boleslav hlídala náskok

Ve třetím dějství se Mladá Boleslav více zaměřila na bránění náskoku a přenechala iniciativu domácím. Olomouc sice byla aktivnější, ale během prvních 10 minut třetí třetiny se do vážné šance nedostala. Dvakrát během této doby střílel Kucsera, poprvé však branku netrefil a podruhé proti jeho střele zasáhl Růžička.

V přesilové hře Olomouce musel naopak Konrád zasahovat proti samostatnému úniku a blafáku Najmana. Růžička si poradil jak se střelou Bambuly tři minuty před koncem, tak se zakončením Tomečka v přesilové hře. I díky tomu si tak připsal první čisté konto v sezoně.

21. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. R. Zohorna (D. Šťastný), 26. Jääskeläinen (Ševc, D. Šťastný), 35. Pláněk (D. Šťastný, Lunter). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Lučan, Kis. Vyloučení: 4:7, navíc Kolouch (Olomouc) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.
Olomouc: Konrád - Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek - Bambula, J. Knotek, Burian - Kucsera, Nahodil, J. Káňa II - Valský, Kusko, Olesz - V. Tomeček, Kolouch, Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Šidlík, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Klikorka - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - J. Stránský, A. Zbořil, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Bičevskis, Cienciala, J. Strnad. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.
ČTK, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.