Sešup z Liberce do Slavie Duška neděsí. Bude to pro mě oživení, věří

27. listopadu 2011 11:15

Nečekaný „sešup“ v rámci extraligy zažil útočník Antonín Dušek. V pondělí vstřelil za Liberec gól do sítě pražské Slavie, aby se o dva dny později hlásil na tréninku pražského celku. Stal se totiž jeho dočasnou posilou, protože ho Bílí Tygři uvolnili na hostování do 6. ledna.

 

Radek Petrášek, ČTK

V pětadvaceti letech jste poprvé změnil dres, pokud jde o extraligové kluby. Jak to berete?

V Liberci jsem působil nepřetržitě pět sezón. Jen jsem občas vypomáhal v první lize Berounu, Vrchlabí, nebo Benátkám. V poslední době jsem ale nedostával v sestavě Bílých Tygrů tolik prostoru na ledě. Moc mi to nešlo, a tak vedení klubu přišlo s touto variantou, aby nastalo nějaké oživení. Dozvěděl jsem se, že mám jít do Slavie.

Loni jste ale v Liberci zářil po boku Petra Nedvěda...

To jsem měl dobrou sezónu. Ve statistikách jsem si našel, že jsem odehrál všech dvaapadesát zápasů základní části, dal jsem třináct gólů a k tomu jsem přidal čtrnáct asistencí. Vedle Petra Nedvěda jsem začal i letos, ale jak jsem říkal, už se mi nedařilo jako předtím. A vyplynul z toho můj odchod.

Jaké máte první dojmy ze Slavie?

Vnímám to tak, že se mi naskýtá nová zkušenost. Může mě snad posunout někam dál. Vím, že Liberec vede tabulku a Slavia je dole, ale pokusím se v jejím dresu chytit formu.

Držíte dál palce libereckým klukům?

Samozřejmě. Vždyť jsem sledoval i jejich čtvrteční zápas s Litvínovem. Bylo to zvláštní, jelikož pár dní před tím jsem byl s týmem na ledě, a teď mu fandím jen jako divák. Moc se mi líbilo, jak chytal brankář Pinc.

Kdy vás čeká slávistická premiéra?

Až v neděli proti Vítkovicím. Ještě nevím, s kým nastoupím v útoku. I když to mám do Prahy z Liberce kousek, měl bych v hlavním městě i bydlet.

eš, Sport.cz, Právo

O2 Sport 3:0 Třinec - Ml. Boleslav 3:0 dohráno
20210415T19:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav
ČT sport 1:2 Sparta - Liberec 1:2 dohráno
20210415T17:00:00+0200
Sparta vs. Liberec
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..