Tipsport extraliga

Mountfield vyhrál prestižní derby! Sparta doma padla, Třinec otočil duel v Plzni

3. ledna 2021 14:16 - Praha
(Aktualizováno: 3. ledna 2021 19:45)

Hokejisté Hradce Králové zvítězili v taháku 32. kola Tipsport extraligy nad Pardubicemi 3:2 a ukončili vítěznou sérii rivala, která trvala osm utkání. Výhru domácím ve východočeském derby vystřelil v závěrečné třetině Jakub Orsava. Lídr z Třince otočil duel v Plzni, v němž prohrával 1:3, a díky výhře 4:3 v prodloužení upevnil v neúplné tabulce svoji pozici i kvůli zaváhání druhé Sparty (s Libercem 1:3) a třetí Mladé Boleslavi (se Zlínem 0:1). V dalších zápasech úvodního kola v novém kalendářním roce zvítězily České Budějovice nad Vítkovicemi 4:3 po samostatných nájezdech, Litvínov udolal Olomouc 2:1 v prodloužení a brněnská Kometa zdolala Karlovy Vary 3:0.

David Taneček, ČTK

Vítězná série Pardubic skončila. Hradec vyhrál i druhé východočeské derby v sezoně, tentokrát 3:2. Mountfield dvakrát vedl, hosté pokaždé dokázali vyrovnat. Nerozhodný stav definitivně zlomil až v závěrečné třetině při početní výhodě Orsava.

Sparta se pyšní nejlepším útokem, jako jediná v sezoně nastřílela více než sto gólů. Proti Liberci však ztroskotala na brankáři Petru Kváčovi, který pochytal 36 střel domácích a čisté konto mu pokazil až Němeček. Bílí Tygři v Praze záhy vycenili zuby, Jelínek a Lenc jim zajistili hned v úvodu náskok, za stavu 1:2 a hře Sparty bez gólmana pojistil výhru střelou do odkryté branky 54 sekund před koncem Pavlík. Liberec porazil Spartu pošesté z posledních sedmi soubojů.

Matúš Sukeľ ze Sparty před brankářem Petrem Kváčou z Liberce. Vpravo Ondřej Vitásek.

Michal Kamaryt, ČTK

Zaváhání Sparty nevyužila Mladá Boleslav, jež doma podlehla Zlínu 0:1 a zůstala v tabulce za Pražany třetí vinou horšího skóre. O jedinou trefu zápasu se postaral v čase 55:55 Bedřich Köhler a Berani utnuli sérii čtyř porážek. Brankář Libor Kašík pochytal všech 30 střel Bruslařů.

Autor vítězného gólu Bedřich Köhler ze Zlína.

Radek Petrášek, ČTK

Kometa přivítala rozjeté Karlovy Vary a znovu těžila z výkonu brankáře Karla Vejmelky. Ten pochytal 28 střel a podruhé za sebou udržel čisté konto. Zraněného nejlepšího střelce brněnského celku Schneidera zastoupili Jakub Valský, Peter Mueller a Silvestr Kusko a Kometa zvítězila podruhé v řadě, zatímco Západočeši nebodovali poprvé po pěti zápasech.

Plzeň prožívá slabší období. Indiáni ztratili sedm z posledních osmi utkání, navíc na šest zápasů přišli o zkušeného centra Kracíka, který byl dodatečně potrestán za seknutí rozhodčího hokejkou. Přestože tentokrát vedli plzeňští hokejisté nad Třincem v polovině zápasu 3:1, nakonec byli rádi za bod.  Dvakrát se v týmu hostů trefili Michal Kovařčík a Matěj Stránský, který také ukončil prodloužení, a Oceláři zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhou Spartou a třetí Mladou Boleslaví na šest bodů.

Tvrdý trest! Plzeňský matador si za seknutí rozhodčího dlouho nezahraje

Poslední České Budějovice se domácí výhry za tři body znovu nedočkaly. Proti Vítkovicím sice Jihočeši třikrát vedli, ale hosté dokázali vždy odpovědět. Až v nájezdech vystřelil domácím bonusový bod navíc obránce Pavel Pýcha.

V souboji tabulkových sousedů předvedl jedenáctý Litvínov v duelu s desátou Olomoucí parádní finiš. Jak se hokejisté Vervy rozloučili se starým rokem výhrou v prodloužení v podkrušnohorském derby v Karlových Varech, tak vstoupili i do roku nového. Těsný náskok Kohoutů nejprve smazal 39 sekund před vypršením 60. minuty Pospíšil a prodloužení rozhodl po pouhých 40 vteřinách Jarůšek. Bod však hostům stačil k udržení desáté pozice.

32. kolo hokejové Tipsport extraligy:
České Budějovice - Vítkovice 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 7. Toman, 31. Michnáč, 48. Z. Doležal, rozhodující sam. nájezd Pýcha - 17. R. Polák, 41. Krenželok, 59. Schleiss
Plzeň - Třinec 3:4 v prodloužení
Branky: 5. a 19. F. Suchý, 27. Kodýtek - 7. a 33. M. Kovařčík, 39. a 64. M. Stránský

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.