Boj o Prezidentský pohár se zdramatizoval! Sparta porazila Třinec, Liberec je v elitní čtyřce

Boj o Prezidentský pohár graduje! Druhá Sparta v přímém souboji s prvním Třincem vyhrála ve šlágru 49. kola hokejové Tipsport extraligy 4:2 a na lídra ztrácí jediný bod. Třetí zůstává navzdory porážce 3:6 v Litvínově Mladá Boleslav. Na čtvrtou příčku se po vítězství 2:1 v prodloužení nad Plzní protlačil Liberec. Z elitní čtyřky vypadl po porážce s Kometou 1:4 Hradec Králové. Pardubice otočily duel s posledními Českými Budějovicemi (5:1). V prodloužení na konečných 4:3 dokonala obrat proti Karlovým Varům na poslední chvíli Olomouc. Předposlední Zlín prohrál s Vítkovicemi 4:6.

Zleva Roman Horák a Michal Řepík ze Sparty se radují z gólu proti Třinci.

Sparta si zajistila účast v příští sezoně Ligy mistrů, protože už nyní je jasné, že po odehrání kompletních 52 kol základní části neskončí hůř než na druhá. S Oceláři má nyní navíc lepší vzájemnou bilanci. Hosté dokázali dvakrát srovnat jednobrankový náskok Pražanů. Na trefy Matúše Sukeľa a Miroslava Formana už zareagovat nedokázali a prohráli podruhé za sebou.

Z elitní čtyřky vypadl po porážce s Kometou hradecký Mountfield. Brno popáté v řadě zvítězilo a bodovou sérii drží už sedm utkání. Dvěma góly se blýskl Peter Schneider.

Brankář Plzně Dominik Pavlát po inkasování rozhodujícího gólu v Liberci.

Do elitní čtyřky se tak vrátil Liberec po výhře v důležitém souboji o přímý postup do čtvrtfinále nad Plzní, do jejíchž řad se vrátil tahoun Milan Gulaš. Západočechy dostal do vedení Petr Kodýtek, v přesilovce však srovnal Dávid Gríger. Bílí Tygři se museli v závěru bránit dvěma dvojnásobným oslabením za sebou. Dramatické chvíle však ustáli a v prodloužení rozhodl o výhře domácích Michal Bulíř.

Litvínovští vyhráli počtvrté za sebou, když doma zabrali po dvou porážkách. Dvěma góly k vítězství Severočechů přispěl Aaron Irving, tři asistence si připsal František Lukeš. Boleslav sice dvakrát vedla, ale od poloviny zápasu jasně vládli domácí. Bruslaři prohráli třetí z posledních šesti duelů, přesto si udrželi třetí příčku.

Olomouc si v pátek zajistila účast v předkole play off a v neděli předvedla proti Karlovým Varům skvělý obrat na poslední chvíli. V utkání prohrávala 0:2 a ještě v 59. minutě pak 1:3. Během 80 sekund se však trefili Lukáš Nahodil a Rostislav Olesz. Po 58 sekundách prodloužení pak rozhodl Petr Strapáč.

Pardubice utnuly sérii čtyř porážek. S beznadějně posledními Českými Budějovicemi sice prohrály první třetinu, ale pěti góly nakonec zápas v pohodě otočily. Vítězný gól si připsal Anthony Camara. Východočechům patří sedmá příčka.

Předposlední Zlín už je bez šancí na postup do ply off a porážka na ledě Vítkovic pro něj byla pátá v řadě. Vítkovice naopak vyhrály popáté z šesti posledních duelů. Třemi body (2+1) se zaskvěl Lukáš Krenželok.

Hokejová Tipsport extraliga - 49. kolo:
Litvínov - Ml. Boleslav 6:3
Branky: 22. Lukeš, 25., 31. Irving, 31. Hübl, 35. Zdráhal, 60. Pospíšil -  10. Flynn, 25. Fillman, 56. Jääskeläinen
Zlín - Vítkovice 4:6
Branky: 7. Šlahař, 12., 59. Vopelka, 42. Ferenc - 2., 46. Krenželok, 3. Kalus, 10. Irgl, 18. Hruška, 31. Lakatoš
Liberec - Plzeň 2:1 v prodloužení
Branky: 36. Gríger, 63. Bulíř - 25. Kodýtek
Hradec Králové - Brno 1:4
Branky: 20. Jergl - 14. Mueller, 19., 57. Schneider, 40. Bartejs
Olomouc - Karlovy Vary 4:3 v prodloužení
Branky: 29. Dujsík, 59. Nahodil, 60. Olesz, 61. Strapáč - 1. Flek, 23. Kohout, 56. Koblasa
Pardubice - České Budějovice 5:1
Branky: 23. Nakládal, 35. Camara, 40. Kousal, 47. Poulíček, 56. Horký - 6. Slováček
Sparta - Třinec 4:2
Branky: 11. Řepík, 20. Sobotka, 25. Sukeľ, 52. Forman - 15. O. Kovařčík, 22. Kundrátek