Sparta předvedla drtivý finiš! Kometa dostala výprask, Krejčí řídil výhru Hanáků

Pražská Sparta vstoupila do rozjetého extraligového ročníku vítězně. Na ledě Pardubic zvítězila 5:2 a připravila domácím první porážku v sezoně. Mistr z Třince v dramatickém souboji udolal bojovný Litvínov 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary prohrály s Libercem 2:3, Mladá Boleslav rozstřílela brněnskou Kometu 5:1 a Zlín prohrál s Českými Budějovicemi 3:4. Olomouc i díky dvěma trefám hvězdné posily z NHL Davida Krejčího zdolala Plzeň 4:1 a na první body zatím stále čeká Kladno, které i s Jaromírem Jágrem v sestavě podlehlo v chomutovském azylu Hradci Králové 0:3.

Zleva Erik Thorell a Filip Chlapík ze Sparty se radují z gólu.

Sparta měla při lichém počtu účastníků extraligy v prvním kole volno, v tom druhém byl její zápas s Olomoucí odložen, a tak absolvovala premiéru v ELH až ve 3. kole. A vítěznou! V televizní bitvě proti rozjetým Pardubicím, které do úterka neztratily ani bod a byly v čele tabulky, hosté dvakrát vedli, domácí ovšem stihli dvakrát vyrovnat.

Finiš Pražanů byl ale drtivý! Třemi góly v rozmezí dvou a půl minuty třetí třetiny strhli sparťané výhru na svoji stranu a nově složená trenérská dvojice Josef Jandač, Jaroslav Hlinka slaví premiérový extraligový úspěch.

Karlovy Vary poprvé v sezoně klopýtly. I potřetí se představily doma, ale tentokrát proti Liberci vyšly naprázdno. Bílí Tygři vstřelili v lázeňském městě tři góly, stejně jako dohromady v předchozích dvou zápasech, a se sedmi body se posunuli do čela tabulky.

Ostře sledovaná zámořská posila Olomouce David Krejčí táhne Kohouty. Proti Plzni si vítěz Stanleyova poháru s Bostonem připsal dva góly a asistenci a hlavně díky jemu Hanáci vyhráli i druhý zápas v sezoně. Plzeň, která v minulém kole získala doma skalp mistrovského Třince, padla venku i podruhé. Čisté konto pokazil brankáři vítězů Janu Lukášovi až ve třetí třetině za stavu 0:4 Blomstrand.

Litvínov řádně potrápil obhájce titulu z Třince! Oceláři prohrávali po první třetině 0:2 a ve 39. minutě 1:3, přesto nakonec dokázali Severočechy v prodloužení udolat. Na obratu se podíleli třemi body Tomáš Marcinko (2+1) a Martin Růžička (1+2), který zápas rozhodl v čase 63:30 v přesilové hře. Verva na ledě Třince prohrála poosmé za sebou.

Hráči Třince se radují z prvního gólu.

Kladno ve svém azylu v Chomutově podlehlo Hradci Králové a je stále bez bodu poslední. První gól Východočechů v sezoně vstřelil už ve 20. sekundě utkání kapitán týmu Radek Smoleňák a byla to dosud nejrychlejší trefa v novém extraligovém ročníku. A nakonec i vítězná. Čisté konto uhájil Štěpán Lukeš.

Také brněnská Kometa prohrála i druhé utkání na kluzišti soupeřů, tentokrát v Mladé Boleslavi a navíc ještě výraznějším rozdílem. Středočeši za první výhrou v sezoně vykročili již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Gólem a asistencí se na tříbodovém zisku domácích podílel David Šťastný.

David Šťastný z Mladé Boleslavi (vlevo) proměňuje trestné střílení, vpravo je brankář Brna Lukáš Klimeš.

Na první výhru v sezoně čeká i Zlín. Z přestřelky proti Českým Budějovicím vyšel nakonec s prázdnýma rukama, naopak Motor si připsal druhé vítězství v řadě. Dvěma trefami mu k němu dopomohl vyhlášený kanonýr Milan Gulaš, který přišel do týmu před sezonou z Plzně, vítězný gól vstřelil ve 49. minutě obránce Jan Štencel.

Hokejová Tipsport extraliga - 3. kolo:
Třinec - Litvínov 4:3 v prodloužení
Branky: 33. a 46. Marcinko, 40. M. Daňo, 64. Martin Růžička - 8. Lukeš, 20. Estephan, 39. A. Kudrna
Pardubice - Sparta 2:5
Branky: 8. Poulíček, 47. Říčka - 26. a 58. Chlapík, 7. Forman, 56. Vitouch, 59. Řepík
Karlovy Vary - Liberec 2:3
Branky: 14. Kulich, 54. Hanousek - 3. Rychlovský, 25. Vitásek, 38. Klepiš
Mladá Boleslav - Brno 5:1
Branky: 8. Dufek, 10. Najman, 13. D. Šťastný (z trest. střílení), 26. Jánošík, 29. Kotala - 45. Mallet
Zlín - České Budějovice 3:4
Branky: 22. Fryšara, 24. J. Svoboda, 30. M. Novotný - 24. a 34. Gulaš, 3. Toman, 49. Štencel
Kladno - Hradec Králové 0:3
Branky: 1. Smoleňák, 39. Lev, 59. Blain
Olomouc - Plzeň 4:1
Branky: 25. a 27. Krejčí, 13. Strapáč, 19. Kolouch - 54. Blomstrand