Extraliga má nového lídra! Bílí Tygři otočili zápas s Motorem a ukončili černou sérii

Liberec/Pardubice

Hokejová Tipsport extraliga má nového lídra! Pardubice v předehrávce 15. kola porazily i díky hattricku Adama Musila poslední tým tabulky Zlín vysoko 5:1 a přeskočily Mladou Boleslav a Třinec, úřadující šampioni ale mají odehráno o utkání méně. V dalším úterním duelu otočil vicemistr z Liberce na svém ledě nepříznivě se vyvíjející souboj s Českými Budějovicemi ke konečné výhře 3:2 a ukončil neúspěšnou sérii čítající šest porážek.

Autor hattricku Adam Musil z Pardubic.

V tabulce poslední Zlín favorita v úvodu trápil, ve 3. minutě otevřel skóre z trestného střílení Köhler. Jenomže pak už pálili přesně jen domácí, konkrétně Adam Musil, jenž se trefil hned třikrát, další dvě trefy a dvě asistence přidal Anthony Camara. Východočeši vyhráli počtvrté v řadě a posunuli se do čela soutěže. Zlín naopak jako jediný na první výhru za tři body stále čeká, prohrál popáté za sebou a podesáté v sezoně.

Také jihočeský Motor začal v Liberci lépe, na Voženílkovu trefu odpověděli Bílí Tygři až krátce před odchodem do šaten ke druhé přestávce, kdy se trefil Ladislav Šmíd. V závěrečné třetině odskočili domácí do dvougólového náskoku, nicméně Pech ještě závěr zdramatizoval. Vyrovnat se však už Českým Budějovicím nepodařilo a Severočeši po sérii šesti porážek v řadě zase slaví výhru.

Hokejová Tipsport extraliga:
Předehrávka 14. kola:
Liberec - České Budějovice 3:2
Branky: 40. Šmíd, 50. Vitásek, 57. Klepiš - 19. D. Voženílek, 59. Pech
Předehrávka 15. kola:
Pardubice - Zlín 5:1
Branky: 11., 25. a 31. A. Musil, 43. a 55. Camara - 3. Köhler (z trest. střílení)