Produktivita je žalostná a zakončení jalové, běduje litvínovský kouč Jeřábek

Litvínov

Hlavu plnou starostí mají trenéři litvínovských hokejistů Vladimír Jeřábek a Petr Rosol. Není divu, severočeský tým se po solidním vstupu do sezóny střelecky zadrhl a propadl se až na poslední místo tabulky extraligy. A to po zápase s Kometou Brno, což nebylo příjemné hlavně pro Jeřábka, který v minulosti působil i na střídačce brněnského celku a nyní mu jeho někdejší svěřenci připravili hořké chvilky.

Trenéři Litvínova Vladimír Jeřábek (vpravo) a Petr Rosol (druhý zprava).

Co říkáte na produkci litvínovského mužstva z poslední doby?

Naše produktivita je žalostná, zakončení jalové. Dostali jsme od Brna lekci. A bohužel to nebylo první zaváhání.

Dalo se s Kometou bodovat?

Do zápasu jsme šli s tím, že nechceme udělat chybu. První třetinu jsme přečkali i díky dobré obraně ve středním pásmu. Pak nám Brno ukázalo, jak padají góly. Po druhé třetině jsme si v kabině něco řekli a po snížení na 1:2 jsme takříkajíc dál žili v naději na bodový úspěch. Ta vydržela jen chvíli. Třetí gól nás dostal do kolen.

Přemýšlíte nad tím, jak se dostat z útlumu?

Pokud nezačneme střílet branky, nemůžeme vyhrát. Kdybychom si aspoň vytvářeli šance, byl by to náznak ofenzivního vzestupu. Musíme se pokusit o to, abychom dostali soupeře pod tlak tím, že půjdeme v zápase do vedení.

Váš tým se potýká s absencí zraněných brankářů Francouze a Fraňka, ale hovoříte především o nedostatcích v útoku.

Nechci ani vypočítávat, kolik jsme dali gólů za poslední čtyři kola. Bohužel to byly jen tři branky. Takže je jasné, že čekáme na vzkříšení hráčů, kteří jsou v mužstvu od toho, aby skórovali a podíleli se na kanadském bodování. Další příležitost k potřebnému vítězství budeme mít v pátek na Kladně.